У садочках Черкас почали тестувати нове перспективне меню (ВІДЕО)

У садочках Черкас почали тестувати нове перспективне меню (ВІДЕО)
в Новини

Майже пів року робоча група із технологів, дієтологів, спеціалістів із дитячого харчування та фахівців із Департаменту освіти та гуманітарної політики працювали над розробкою нового перспективного меню для дошкільних навчальних закладів.

Уже цього тижня, у тестовому режимі, за новими технологічними картками та рецептурами почали готувати кухарі дитячого садочка №72 «Струмок», повідомила на своїй сторінці у фейсбуці заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна.

“Нові продуктові набори та нові страви в раціоні – це, як наслідок, збалансованіше та корисніше харчування, а відповідно, здоровіші малята. Зараз ми перш за все хочемо побачити реакцію маленьких черкасців, щоб перед тим, як із першого вересня впроваджувати нове меню на постійній основі, оцінити те, наскільки воно смакує діткам”, – зазначила Чубіна.

Детальніше дивіться у відео:

Нагадаємо, 24 березня Кабінет Міністрів затвердив норми та порядок організації харчування у закладах освіти. Оновлені норми будуть діяти вже з першого вересня 2021 року. У Департаменті освіти Черкаської міської ради створили робочу групу, яка взялася за розробку нового перспективного меню у дитячих садках та школах міста.

Основні зміни в харчуванні дітей у черкаських ДНЗ, про які ми писали раніше:

– по-перше, передбачено харчування для дітей, у яких непереносимість лактози та яким необхідна безглютенова дієта;

– по-друге, буде заборонено підсолоджування напоїв та страв, зменшать кількість солі в раціоні;

– по-третє, у переліку м’ясних продуктів не буде сосисок, печінки ялової та язика ялового.

Окрім того, у меню дітей до трьох років будуть заборонені солоні овочі: огірки, томати та квашена капуста.Щодо нового асортименту продуктів, то це — яловичина, свинина, курятина, риба, кисломолочні продукти, молоко, соки, фрукти, велика кількість овочів, які передбачені до сніданку, обіду та вечері.