У серпні найбільше подорожчали яйця й цукор, а подешевшали – овочі й крупи

У серпні найбільше подорожчали яйця й цукор, а подешевшали – овочі й крупи
в Новини

Споживчі ціни по області в серпні, порівняно з липнем, зросли на 1,8%. Зокрема, ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищилися на 1,5%.

Про це повідомляє пресслужба ГУ статистики в Черкаській області.

Найбільше – на 15,0% і 12,1% – подорожчали яйця та цукор. На 7,2–2,7% зросли ціни на кисломолочну продукцію, фрукти, рис, масло, хліб, рибу та продукти з риби, сало, макаронні вироби, безалкогольні напої, м’ясо та м’ясопродукти.

Водночас на 16,7% подешевшали овочі, на 2,4% і 1,1% – продукти переробки зернових та соняшникова олія.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 2,3%, зокрема алкогольні напої – на 3,5%, тютюнові вироби – на 1,1%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,4% відбулося в основному через підвищення цін на оренду житла на 8,0%.

Предмети домашнього вжитку, побутової техніки зросли в ціні на 5,9%, що пов’язано переважно з підвищенням цін на пральні машини на 17,8%, пилососи – на 13,3%, плити – на 11,4%, обігрівачі, кондиціонери повітря – на 6,1%.

Підвищення цін у сфері охорони здоров’я на 2,2% зумовлено подорожчанням фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання на 2,7%, а також послуг лікарень – на 2,0%.

Ціни на транспорт у цілому зросли на 1,1% перш за все за рахунок подорожчання автомобілів на 13,5%. Водночас на 3,6% подешевшали паливо та мастила.

У сфері зв’язку ціни зросли на 3,6%, що викликано подорожчанням телефонного обладнання на 7,6%, послуг інтернету – на 4,3% та мобільного зв’язку – на 2,0%.

Послуги ресторанів та готелів стали дорожчими на 1,4%.