У Собківському лісництві нову теплицю обладнали системою розумного поливу

У Собківському лісництві нову теплицю обладнали системою розумного поливу
в Новини

Сучасні технології полегшують роботу лісівникам. Систему туманного зрошування встановили цього року у новозбудованій теплиці Собківського лісництва, де вирощують декоративний посадматеріал.

Як розповідає директор Уманського лiсгоспу Iван Назаревич, полив тут повністю автоматизований та не потребує постійного контролю. Завдяки спеціальним налаштуванням, що забезпечують замкнений цикл поливу, навіть посушливе літо не додавало зайвих клопотів лісівникам. Подача води здійснювалася щогодини у авторежимі в необхідній рослинам кількості.

Перевагою системи туманного зрошування фахівці називають можливість рівномірно «розсіювати» вологу по всій площі. Поступово опадаючи донизу, вона не заливає рослини, як при звичайному поливі, а забезпечує живці достатньою кількістю води.

3

Подача води здійснюється зі спеціальної автоцистерни, де набрана зі свердловини вода прогрівається до оптимальної температури.

Слід зауважити, що в теплиці площею 190 м² нині зростає близько 25 тисяч укорінених живців найбільш популярних декоративних порід.

Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства