У Софіївці посивіла вода (ФОТО)

У Софіївці посивіла вода (ФОТО)
в Новини

В Умані у витоках Верхнього ставу, що на території дендрологічного парку «Софіївка» «посивіла» вода. Зміну кольору води супроводжує також різкий та неприємний запах. Припускають, що причиною цього явища є розмноження синьо-зелених водоростей.

Кореспондент сайту міста Умань 04744.info звернувся до директора Національного дендрологічного парку «Софіївка», доктора біологічних наук Івана Косенка за коментарем стосовно цієї ситуації.

– Сивий колір води і неприємний запах – це, ймовірно, наслідок розмноження синьо-зелених водоростей, – каже пан Косенко. – Така ситуація спостерігається протягом останніх 5 років. Коли раніше йшли дощі – у «Третьому» ставку води було вдосталь. Внаслідок цього його поверхнева частина стікала у систему водойм «Софіївки». Зараз цієї води недостатньо, відповідно вона «підтягується» з дна водоймища разом із синьо-зеленими водоростями. Як бачимо, вони добре розмножуються у теплій стоячій воді.

voda77

На питання, як же з цим боротися, відповідає: треба чистити. Однак, на сьогодні одна лише розробка кошторисної документації коштує 745 тисяч гривень, а дендропарк Софіївка, на жаль, таких коштів не має, – пояснює Іван Семенович.

– За час, відколи ми помітили зміну кольору та запаху води, на щастя, не було повідомлень про загибель ні риби, ні птахів, – продовжує директор парку «Софіївка». – Ймовірно, така ситуація на водоймищі пов’язана із погіршенням екології.

voda66

На сьогоднішній день цвіла вода спостерігається лише на ділянці водоймища довжиною близько 100 метрів у витоках Верхнього ставу. Це місце знаходиться обабіч жвавих туристичних місць Софіївки. Отож, уманчани та гості міста можуть й надалі спокійно насолоджуватись перлиною Умані – одним з найкрасивіших дендропарків в Україні.