У Сосновому бору стартував «Дивосвіт»: майстри приступили до створення унікальної альтанки

в Культура Новини

Унікальний для Черкас фестиваль «Дивоствіт» сьогодні стартував у парку «Сосновий бір». Наразі майстри вже приступили до виготовлення унікальної альтанки, яка поєднає в собі три елементи — камінь, залізо і метал. Витвір майстрів буде виконаний у стилі трипільської культури.

dyvosvit7

— Раніше  у нас проходили фестивалі, де ми працювали або з каменем, або з деревом. Цього разу нам прийшла ідея об’єднати ці елементи і додати ще й метал. Раніше вони проводилися на конкурсній основі, а цього разу 6 скульпторів працюватимуть над єдиним виробом — альтанкою з питним фонтаном. Я сподіваюся, що вона прослужить не одну сотню років, оскільки виготовлена з дуже якісних матеріалів, як дуб і камінь-піщаник, — відзначив у своєму виступі керівник КП «Дирекція парків» Володимир Стойко.

Та це далеко не останній фестиваль, який порадує жителів обласного центру, пообіцяв секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький:

«Після деякої перерви ми захотіли чимось здивувати містян. Тому вирішили відновити наші традиції проводити такі фестивалі. Сподівааюся, на наступний рік ми зробимо фестиваль міжнародного класу. Тому ви на власні очі побачити, як наші парки будуть ставати все прекраснішими».

dyvosvit4

Альтанку з фонтаном створюватимуть 6 найкращих майстрів Черкащини, серед яких є і одна дівчина. Це — Олександр Турецький, Олена Додатко, Дмитро Бур’ян, Микола Дзеціна, Владислав Димйон, Владислав Турецький.

dyvosvit3

Кожен з цих майстрів виконуватиме свій шматок роботи, після чого всі частини будуть з’єднанні в одне гармонічне ціле.

— Ми розприділили роботу, щоб нікому не було образливо. — ділиться скульптор Олена Додатко, — кожному по його силах.  Зокрема я буду робити бичків, які складатимуть верхню частину експозиції. Вони будуть підтримувати верхній дашок. Це робота більш делікатна.

dyvosvit2

На роботу майстри планують витрати близько 10 днів, після чого відбудеться монтаж констуркції, яка матиме розміри 4 x 4 метри та висотою 3 метри.

dyvosvit8

dyvosvit6

Альтанка з питним фонтанчиком буде встановлена біля озера, на якому знаходиться скульптура «Русалки».

На дійство зібралися подивитися містяни  та гості Черкас, який також радували виступами місцевих творчих колективів.

dyvosvit5

Сьогодні в місті також встановили рекорд на найдовшу мотоколону.

Можливо Вас зацікавить

Культура
У центрі Черкас створюють серію муралів, присвячених національним героям (ВІДЕО)
Культура
Видання «ВиЧЕрпно» шукає кандидатів на участь у «ТОП-10 найзавидніших наречених Черкас»
Відео
«Невідоме про відомих»: популярний український автор Макс Кідрук (ВІДЕО)

Добавить комментарий