У спортивно-оздоровчому таборі «Юний моряк» пройшов “Козацький фарватер”

У спортивно-оздоровчому таборі «Юний моряк» пройшов “Козацький фарватер”
в Новини

На базі профільного наметового спортивно-оздоровчого табору «Юний моряк», що розташувався на узбережжі Дніпра в с. Свидівок 10 жовтня 2015 року проведено навчально-вишкільний семінар-практикум з підготовки колективів, організацій і установ різного підпорядкування до участі у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура») “Козацький фарватер -2015”, присвячений Дню захисника України.

Як розповів викладач комунального позашкільного навчального закладу «Клубу юних моряків з флотилією»  Калько Олександр Олегович:

–  Зліт молодіжно-юнацьких організацій різного спрямування і підпорядкування “Козацький фарватер» проводиться 4-ий рік поспіль і має військово-патріотичний напрямок.  Вперше такі змагання відбулися 2012 року за ініціативи  директора комунального позашкільного навчального закладу «Клубу юних моряків з флотилією»  Владислава Підгурського. Цьогоріч у нас беруть участь: Школа бойового гопака, козацький клас ЗОШ №6, козаки і козацька сотня імені Василя Бурки зі Сміли,  обласний осередок Національної скаутської організації  України «Пласт» та  вихованці «Клубу юних моряків з флотилією». Загалом 50 осіб. Прикметно, що тут проводяться і змагання, і семінар-практикум. Кожна команда ділиться своїм досвідом через проведення майстер-класів: бойовий гопак, морська практика, вправи зі зброєю. А необхідні навички, що знадобляться у дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура») – медична підготовка, облаштування наметового табору, подолання навісної переправи тут навчає інструктор. Також учасники будуть навчатися готувати справжній козацький куліш.

Тож цього дня тут проходив муштровий впоряд з проходженням з піснею, стрільба (страйкбол, пневматика), силова підготовка (відтискання та прес), смуга перешкод. Після куштування кулішу, в приготуванні якого були задіяні всі учасники змагань, відбулася ватра (творче завдання по темі: День захисника України, День Українського Козацтва, День Покрови Пречистої Богородиці, вшанування воїнів УПА). Кожна команда-учасниця підготувала п’ятихвилинну  сценку-імпровізацію на задану тему. На закінчення пройшло нагородження.

За словами дітей, їм сподобалося на свіжому повітрі провести час у активному русі, окрім цього, ще й нових друзів знайти.

Сайт Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.