У Тальному люди з квітня живуть без даху над головою (відео)

У Тальному люди з квітня живуть без даху над головою (відео)
в Новини

Без даху залишилась одна з п’ятиповерхівок у Тальному на Черкащині. Наприкінці квітня у житловому будинку, де мешкає 30 родин, обвалилася покрівля, вона впала на технічний поверх та зруйнувала стелі квартир верхнього поверху. На оновлення покрівлі потрібні чотири з половиною мільйони гривень. Проте ОСББ таких фондів не має. Міські ж чиновники не поспішають допомогти, інформує “5 канал“.

“Самі ходили, вкривали, оце цеглу там розбирали, бо стіни валяться, як іде дощ – все одно дощ затікає – цегла падає”, – каже мешканець будинку Василь Балайчук.

Шість бетонних плит непорушно лежать на горищі відтоді, як обвалилися. Півроку люди самотужки намагалися впоратися з покрівлею – накривали тентами та брезентом. Проте це не рятує від опадів і вологи у помешканнях. У таких умовах увесь цей час потерпає родина Любові Рябошапко.

“Це в коридорі протікає все, розбухає все, отут як дощ іде – отут стоїть балія, як дощ іде, оце все, бачите, поздувалось, позбухало, все сиплеться, проводка згоріла”, – бідкається голова ОСББ Любов Рябошапко.

Крім того, волога руйнує і зовнішні стіни п’ятиповерхівки. Їх люди підперли опорами.

“До перших морозів, тобто зараз вона намокне, тільки вдарив мороз – почне розпирати воду, лід, звичайно, ця сторона виїде далі і все це рухне. Зиму він не перестоїть – це 100%”, – каже мешканець будинку Сергій Добріян.

Мешканці аварійної п’ятиповерхівки зібрали сто тисяч гривень. А загалом, на відновлення покрівлі потрібні чотири з половиною мільйони гривень. Такої суми на ремонт даху у бюджеті немає.

“Єдиний варіант, який ми далі бачимо – виходити на область, на архітектурні субвенції, проекти, залучати кошти із інших джерел, бо місцевим рівнем ми не потягнемо”, – каже радник міського голови Тальнівської міськради Віталій Шуляк.

Мешканці побоюються, що просякнутий вологою будинок не витримає морозів і зруйнується. І 30 родин опиняться просто неба.