У Центрі допомоги учасникам АТО розповіли, що встигли зробити за місяць офіційної роботи

У Центрі допомоги учасникам АТО розповіли, що встигли зробити за місяць офіційної роботи
в Неоголошена війна, Новини

Поділитися своїми здобуткам за місяць офіційної роботи зібралися сьогодні в прес-центрі облдержадміністрації представники Центру допомоги учасникам АТО при Черкаському обласному контактному центрі. Наразі він вже укомплектований 5 координаторпам, і сьогодні підписаний наказ про призначення Олександра Тимошенка керівником відділу.

Вони знають реальну картину потреб і проблем АТОвців – таке основне досягнення озвучили представники Центру під час прес-конференції. Із 5520 учасників бойових дій в області, вони власними силами опрацювали на них 1121 анкету. Загалом же у їхньому Центрі знаходиться близько 1900 анкет учасників АТО, які, власне, і допомогли їм отримати реальну картину про відсоток бійців, які хочуть оздоровитися, мають проблеми з навчанням чи працевлаштуванням, не отримали, гарантовані по закону їм пільги і так далі.

Таку картину, зазначає Олександр Тимошенко, вони змогли отримати тільки після того, як уже вдруге об’їхали всю Черкаську область, виявивши при повторному анкетуванні значні розбіжності.

 – Ми зрозуміли, що картина у нас дещо змінилася. Учасники бойових дій вказували, що мають бажання поїхати оздоровитися, навчатися… Насправді бажання, не зважди співпадає з тим, що люди можуть виконати. Якщо по анкетах більше 80% хочуть отримати путівки, то по факту тільки 198 осіб зібрали відповідні документи, щоб поїхати на санаторно-курортне лікування, – пояснив Тимошенко.

Zl9QvP_iFNA

На сьогоднішіній день Департаментом соціального захисту ОДА виділено 35 путівок психологічного спрямування для учасників бойових дій.

Координатор Центру Альона Каїрцева відзначила також, що якщо у учасників АТО виникають проблеми, які вони не можуть вирішити на місцях, то вони мають звертатися до їхнього Центру.

 – Ми в будь-якому випадку допоможемо, – сказала вона.

X_Nt30S-dVw

Це стосується і потреби АТОвців у дороговартісному лікуванні.

Відзначили координатори Центру і те, що родини учасників АТО також отримують належний соціальний захист.

 – Всі діти учасників АТО забезпечені безкоштовним харчуванням у загальнооствітніх закладах, окрім двох районів, де оплата харчування відбувається 50 на 50% з батьками. Діти бійців у дошкільних навчальних закладах у всіх районах забезпечені харчуванням, – розповів координатор Центру допомоги учасникам АТО Борис Рєзнік.

Складніша наразі ситуація із перевізниками в області. Оскільки вже поступали сигнали по деяким районам, де вони відмовилися безкоштовно перевозити учасників бойових дій.

 – У Білозір’ї 106 маршрут – перевізник відмовляється безкоштовно перевозити учасників бойових дій, – розповів координатор Центру, який опікується соціальними питаннями, Сергій Громико. – Поступали сигнали і по Звенигородському та Канівському районах.

Така ситуація виникла через те, що відшкодування за пільгові перевезення переклали на місцеві бюджети, які не були готові до цього і не заклали відповідно кошти. На сьогоднішній день з більшістю перевізників є домовленість, що, принаймні до кінця лютого, вони безкоштовно перевозитимуть АТОвців, надалі – будуть шукати шляхи виходу із ситуації, що склалася. Проте у  Монастирищенському цю проблему вже вирішили, заклавши у бюджеті 500 тис грн на весь рік на пільгове перевезення.

На завершення прес-конференції координатори Центру нагадали телефон гарячої лінії: 0-800-508-876, куди АТОвці можуть зателефонувати і попросити про підтримку чи проконсультуватися з якихось питань. Також у Центру з’явилася сторніка у соцмережі “Фейсбук”, сторінка на сайті облдержадміністрації ще розробляється.