“У вас таке гарне Дніпро…”, – українська письменниця про принади Черкас

“У вас таке гарне Дніпро…”, – українська письменниця про принади Черкас
в Ексклюзив, Культура, Новини

Часом так буває, що, читаючи книгу, ми уявляємо собі героїв, а також ставимо себе на їхнє місце. І лише прочитавши твір, ми починаємо роздумувати про автора: що це за людина, що змусило її чи його написати цей роман чи оповідання, і чому він закінчується саме так, а не інакше.

Отож, знаючи, що до міста приїздить українська письменниця Галина Вдовиченко, команда “ВиЧерпно” вирішила запросити її на теплу розмову, щоби відкрити для себе авторку по-новому та по-іншому подивитися на її твори.

Пані Галина до Черкас завітала уперше, але, не зважаючи на одноденне перебування у місті, вона уже віднайшла улюблені місця.

“Насправді враження у мене досить поверхові, але класні. Найбільше емоцій у мене виклиуало Дніпро, воно неймовірно гарне, краєвиди відкриваються просто захоплюючі.  В основному увагу звертала на старі будинки, на ті, яким уже багато-багато років. Дивлячись на них ти розумієш, яка це давня архітектура, це не може не зупиняти погляд”, – розповідає письменниця.

dsc02083

А от не скільки вразило, як здивувало гостю те, що в Черкасах не так вже й багато книгарень:

– Я була вражена тим, що у  місті побачила лише дві книгарні. Я бажаю, щоб у вас проводилося більше презентацій, стартували літературні фестевалі. Як на мене, у літературному світі Черкаси – це такий бутон, але я надіюся, що він невдовзі розкриється.

Спілкуючись із пані Галиною, дізнаємося, що не  таку зустріч письменниця уявляла собі із черкасцями. Жінка гадала, що це буде бесіда у маленькому колі, а натомість отримала повний зал прихильників її творчості.

– Я була здивована, що так багато людей прийшло на літературну зустріч. Приємно було чути, коли люди приходили і говорили, що прочитали усі твої книги, або коли підходили люди, що самі пишуть і запитували твоєї поради – це дуже приємно, – розповідає вона.

dsc02080

Ділиться із нами Галина Вдовиченко своїми планами на майбутнє, зокрема, розповідає, що у неї ніколи немає єдиної ідеї, а відразу кілька, кілька заготівок для майбутніх книг та кілька тем для написання.

– Маю задум написати дитячі книги, дописати романи, які колись залишила, а от тепер мені щось підказує, що їх варто дописати. А ще щось із середини мені говорить написати про мою колишню собаку, описати моє із ним життя, – привідкриває свої плани пані Галина.

Та не залежно від того, що і про що пише письменниця, в її творчості яскраво постає постать жінки. Запитавши у письменниці порад для черкащанок, ми дізнаємося, що жінка для  пані Галини є сильною особистістю і універсальною в усьому:

– Переконуюся, що наші жінки – дуже сильні, їм вдається все. Часом жінку ніхто ні до чого не змушує, а вона сама добивається усього та ще й підтримує чоловіка та дітей. Так хочеться, щоб жінки не забували про себе, розмірювали свої сили і просто були щасливими.

По-справжньому щиру Галину Вдовиченко і відкриту, як і її презентована книга “Ось відкрита долоня”-  таку письменницю віднайшли черкащани та наші журналісти.

Про зустрічі з іншими письменниками та цікавими особистостями читайте і далі на сторінках нашого видання.

Висловлюємо подяку ГО “Книжковий маестро” за організову зустріч.

Автор Владислава Самелюк