У якому стані захисні споруди міста

У якому стані захисні споруди міста
в Новини

Наразі Україна перебуває у складній зовнішньополітичній ситуації, коли існують певні ризики військової ескалації. Тож жителі міста почали активно цікавитися станом захисних споруд цивільного захисту міста Черкаси. Роз’яснення надали в управлінні цивільного захисту населення департаменту ЖКК Черкаської міської ради, пише пресслужба ЧМР.

Переважна більшість цих споруд були збудовані та введені в експлуатацію у кінці 60-х – на початку 80-х років минулого століття. Здебільшого вони розташовані в промислових зонах та відповідно до Кодексу цивільного захисту України призначені для укриття саме працівників цих підприємств.

Кожна із захисних споруд має свого власника (балансоутримувача), який відповідає за технічний стан та збереження споруди.

На сьогодні в місті Черкаси на обліку перебуває 92 захисні споруди цивільного захисту (41 одиниця державної форми власності, 5 одиниць управління забезпечення реалізації повноважень у Черкаській області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях, 38 одиниць приватної форми власності, 4 одиниці комунальної форми власності та 4 одиниці колективної форми власності).

За інформацією, наданою Черкаським районним управлінням Головного управління ДСНС України у Черкаській області, за результатами попередніх перевірок, із 92 захисних споруд цивільного захисту у місті до використання за призначенням:

«ГОТОВІ»  – 23 (25%);
«ОБМЕЖЕНО ГОТОВІ» – 35 (38%);
«НЕ ГОТОВІ» – 34 (37%). 

Для укриття населення відповідно до Кодексу цивільного захисту України та рекомендацій ДСНС в місті Черкаси визначено 30 споруд подвійного призначення, які наразі використовуються за основними функціональними призначеннями, але при загрозі виникнення або виникнення надзвичайної ситуації та військовому стані можуть слугувати для укриття та тимчасового перебування населення міста. Це різні підземні паркінги, цокольні поверхи торгівельних центрів тощо.

На сайті Черкаської міської ради (розділ «Безпека населення» – «Перелік споруд подвійного призначення, які зараховані до фонду захисних споруд цивільного захисту міста Черкаси») оприлюднений перелік споруд подвійного призначення, які зараховані до фонду захисних споруд цивільного захисту міста Черкаси (найменування та адреси підземних: торгівельних центрів, підприємств громадського харчування, автостоянки, паркінги та гаражі).

«У разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації відповідного рівня усі служби цивільного захисту міста діють відповідно до розроблених міською владою Планів реагування та Плану евакуації населення міста», – розповів начальник управління цивільного захисту Володимир Лобода.