Учасники АТО з Черкащини потребують протезування та оздоровлення

в Новини, Суспільство

Черкащина на сьогоднішній день уже втратила 83 своїх захисника. Про це інтернет-виданню «Вичерпно» повідомили у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.

Турбота про бійців, які перебувають зараз на Сході, та членів родин загиблих учасників АТО, за словами керівництва Департаменту, є одним із першочергових завдань.

– У нашій області вже 13 особам з числа учасників АТО  встановлено статус інваліда війни, – розповідає заступник директора Департаменту Олег Шимчук. – Статус учасника бойових дій надано 295 особам, а статус члена сім’ї загиблого ветерана війни встановлено 111 особам за 50 загиблих учасників АТО. 72 сім’ям загиблих виплачено одноразову матеріальну допомогу у розмірі 50 тисяч гривень.

Shymchuk

Окрім того за рахунок коштів обласного бюджету, в рамках комплексної програми «Турбота» на 2014-2020 роки, надано матеріальну допомогу для 94 членів сімей учасників АТО на загальну суму 47 тисяч гривень.

Поза цим учасники бойових дій потребують різного виду протезування та оздоровлення у санаторно-курортних закладах.

Наразі до централізованої бази інвалідів внесено відомості про 9 учасників АТО, які є мешканцями області та потребують відповідного протезування/ортезування. Вже проведено протезування 2 особам, ортезування 1 особі, потребують протезування за кордоном 2 особи та видано 2-м особам крісла-колісні.

Станом на 5 травня 2015 року за інформацією органів соціального захисту населення санаторно-курортного лікування потребує 5 інвалідів війни та 1 учасник бойових дій з числа учасників АТО.

Нагадаємо, рішенням сесії обласної ради, яка відбулася 24.04.2015, затверджено комплексну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки.

Виконання заходів Програми дозволить надати учасникам АТО та їхнім родинам додаткових пільг, окрім передбачених законодавством, комплексних медичних, психологічних, соціальних послуг, а також сприятиме шанобливому ставленню до військовослужбовців та патріотичного виховання молодого покоління.