
До шести років позбавлення волі засудили 19-річного черкасця за збут наркотиків

У 15 школах та 10 садочках Черкас цього року відремонтують укриття

У Черкасах засудили злочинця, який проник у школу

«Життя з чистої сторінки: перезавантаження»: безкоштовний тренінг для ВПО проведуть у Черкасах

Черкаський спортсмен здобув третю медаль на Чемпіонаті світу

Синоптики розповіли, яка погода буде на Черкащині в лютому

У Черкаській обласній лікарні потребують донорів крові

На одній із вулиць міста черкащанин знайшов артилерійський снаряд

До притулку повернули трьох неповнолітніх втікачок

ЗСУ знищили ще два літаки, один гелікоптер та шість БПЛА ворога

До Черкас приїхав міністр освіти України

Загиблому начальнику поліції Черкащини встановили меморіальну дошку

Через пожежі, викликані необережністю під час куріння, одна людина загинула, одна – постраждала

Новий очільник поліції Черкащини закцентує увагу на нерозкритих убивствах та боротьбі з наркозлочинністю
- Видання Вичерпно
- Новини
- До шести років позбавлення волі засудили 19-річного черкасця за збут наркотиків
«Учітесь, читайте і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь…»
«У нас був вибір – готувати дитину до
іспитів чи до життя.
Ми вибрали друге».
Фінський вчитель
Поки освітяни займаються проблемою автономії вишів, переліком нових спеціальностей, спробою залатати прогалини через звільнення пенсіонерів (до слова – не всі пенсіонери є баластом, оскільки не для всіх готова не стільки формальна, а більше змістовна заміна) в парадигмі освіти (модна освітньо-філософська термінологія) відбулись принципові зміни.
Сучасне суспільство (доречно згадати, що до сучасного суспільства застосовують такі епітети-визначення теперішнього етапу як – суспільство знань, економіка знань, інформаційне суспільство) вже не тільки спрямовує погляд від галузевого знання до проблемно-тематичного, але й реалізує концепції з прогнозованим результатом до 2020 року (на прикладі фінської системи освіти).
Одвічне питання «А як у них?» для української освіти є унаочненням не лише досягнень, але й (що більш важливо!) рецептом «Як це зробити?»
До речі, фіни переконані, що реформа освіти повинна відбуватися через кожні 20 років. Пам’ятаєте китайський афоризм «Не дай вам Бог жити в епоху змін»?, фіни змін прагнуть, їх планують. В такий спосіб відбувається налаштування суспільства на зміни із переконанням, що перетворення будуть на краще.
В Фінляндії є усвідомлення, що освіта є фактором національного успіху, тобто сформовано вектор державного розвитку. Уявіть, що професія вчителя, в баченні фінів, є найбільш вільною і творчою, а ще – престижною (для бажаючих міряти розвиток рейтингами – вчитель посідає третє місце після рятівника і лікаря). І це ще один секрет освітян Фінляндії – важливо усвідомлювати свою потрібність суспільству, мати визнання нації. Вчитель (як узагальнення – тобто це і вихователь, і викладач) – фах, що формує статус. Статус визначається не рівнем доходу, і востребуваністю суспільства.
До речі, найбільш кваліфікованими (вітається ступінь магістра) є вихователі і вчителі молодшої школи. Саме вони формують фундамент суспільства.
Секрет фінського успіху в тому, що влада, наука, бізнес й освіта працюють у тісному і дієвому взаємозв’язку. Один елемент є доповненням іншого – це умова ефективної роботи освітньої системи. Це зовнішні, соціальні складові успіху.
Внутрішній каркас тримається на принципах індивідуального підходу, високому рівні освіченості вчителів, рівність в правах і довіра.
Синергія факторів привносить чудовий результат – будь-яка освіта (від дошкільної до вищої) в Фінляндії безкоштовна, як і підручники, харчування, шкільне приладдя, транспорт для школярів, медичне обслуговування, що також надаються безоплатно.
Приклад освітньої системи Фінляндії дозволив Європі подумати про те, що саме така освіта може бути ядром європейської.
І наостанок ще раз про рейтинги. ООН щорічно публікує (Human Development Index). Цей показник утворюється із трьох складових – Індекс Освіти (Education Іndex), ВВП (GDP Index) та тривалості життя (Life Expectancy Index). За індексом освіти Фінляндія впевнено утримує першість.
