Українські офіс-працівники хворіють «без відриву від виробництва»

Українські офіс-працівники хворіють «без відриву від виробництва»
в Новини

Робота в офісі негативно позначається на стані здоров’я «білих комірців», повідомляє “Діловий регіон” з посиланням на дані hh.ua. Більше половини з них відчувають погіршення самопочуття у зв’язку з некомфортними умовами праці.

Як показало опитування HeadHunter Україна, далеко не всі офісні працівники дбають про своє здоров’я. Найчастіше вони намагаються дотримуватися здорового харчування. Правильно харчуються двоє з п’яти оппитаних.

Більше третини вважають, що запорука здоров’я – це повноцінний сон. Майже стільки ж намагаються більше рухатися – ходити пішки і гуляти на свіжому повітрі. І ще третина відвідує спортзал.

Трьом з десятьох вдається зберігати спокій у будь-якій ситуації і не хвилюватися. Превентивні заходи, які вимагають грошових витрат, менш популярні серед українців. Тільки кожен п’ятий може дозволити собі оздоровлення під час відпустки. А з думкою, що хворобу легше попередити, ніж лікувати, згоден лише кожен восьмий опитаний. Саме стільки офісних співробітників проходять регулярні медичні огляди.

Навіть при появі явних ознак хвороби «білі комірці» продовжують ходити на роботу. Однак ряд нездужань все ж може змусити їх дотримуватися постільного режиму.

Дві третини клерків не йдуть в офіс при високій температурі. Двоє з п’яти виправдано залишаються вдома при блювоті і ще чверть при діареї. Майже кожного п’ятого може вибити з колії загальна слабкість і погане самопочуття.

Біль у горлі та кашель вважають серйозним приводом не виходити на роботу менше десяти відсотків опитаних. І ще рідше до небезпечних захворювань відносять важкість у животі (7%), шкірні висипи (7%), нежить (6%), біль у грудній клітці (4%) і ломоту в м’язах (2%).

Слід зазначити, що кожен двадцятий «білий комірець» залишається хворіти вдома при кожному з перерахованих вище симптомів. А кожен восьмий опитаний зізнався, що не може взяти лікарняний навіть у разі крайньої необхідності.