Уламок пройшов крізь ліву півкулю мозку: у Києві прооперували уманчанку, яка постраждала від ворожого обстрілу

Уламок пройшов крізь ліву півкулю мозку: у Києві прооперували уманчанку, яка постраждала від ворожого обстрілу
в Новини

25-річну Ірину з Умані, яка пережила ракетну атаку, прооперували у Києві. Лікарі кажуть, що це — диво. 

Про це повідомили в пресслужбі МОЗу.

28 квітня, коли терористи влучили ракетою у багатоповерхівку в Умані, Ірина з мамою спали вдома. 

Мама Іри розповідає, що тривоги не чула. Прокинулась від гучного звука у себе в оселі. Жінка одразу кинулася до доньки, щоб вибігти на вулицю, але та відповіла, що не відчуває праву ногу та руку. Тільки тоді мати Іри побачила, що подушка, на якій спала дівчина, просякнута кровʼю. 

Ірину з Черкащини оперативно доправили в Київ, у 17 лікарню, яка ще з часів Майдану спеціалізується на важких травмах голови.

Лікарі “швидкої” констатували вогнепальне поранення головного мозку. 

Сантиметровий уламок пройшов крізь усю ліву півкулю мозку і зупинився у потиличній частині голови дівчини. Лікарі кажуть, що до венозної судини залишалося менше пів сантиметра — тоді неминуча смерть. 

Нейрохірурги, які оперували дівчину, визнають, що те, що вона вижила, — справжнє диво, а про те, що була у свідомості й могла розмовляти, — годі й говорити. 

Уламок хірурги змогли знайти тільки під операційним рентгеном і видалили за допомогою спеціального магніту. Допоміг досвід оперування такого роду вогнепальних травм.

Зараз життю Ірини нічого не загрожує. Дівчина відновлюється, у свідомості та розмовляє, хоча права частина тіла її ще погано слухається,  лікарі кажуть: потрібен час.