Чому Умань заполонили безхатченки

Чому Умань заполонили безхатченки
в Новини

Досить велика ступінь концентрації бездомних громадян в Умані виникла внаслідок їх міграції через зручне розташуванням міста на перехресті автомагістралей в центрі України. Крім цього, на  території міста Умані знаходиться жіноча виправна колонія, та в Уманському районі Старобабанська чоловіча колонія. Щорічно з них звільняється понад 100 жінок та близько 300 чоловіків. На жаль, у цих людей не найкращим чином склалося життя, когось не приймає родина, а у деяких її і немає, тому звільнені вимушені поневірятися. Про це пише “Вечірня Умань“.

Їх можна зустріти будь-де, але найбільше біля великого скупчення людей – магазинів, ринків, храмів. Вирок долі чи вибір? Поспілкувавшись з обізнаними людьми, стає зрозумілим, що переважно ці люди свідомо обирають вулицю, а точніше – свободу.

У місті для цієї категорії громадян діють такі служби допомоги :

– Координаційна рада з розв’язання проблем, пов’язаних з наданням допомоги бездомним та звільненим особам.

– Центр обліку бездомних осіб та Комплекс по наданню соціальних послуг бездомним, звільненим та особам із залежностями.

– Комплекс соціальної реабілітації у с.Дмитрушки Уманського району.

Працівники закладів для бездомних приймають участь у соціальному патрулюванні, головною метою якого є надання підтримки бездомним, звільненим та безпритульним особам, які знаходяться у кризовій ситуації, але з певних причин не бажають або не можуть отримувати соціальні послуги в стаціонарних закладах соціального захисту.

Пункти обігріву укомплектовані медичними аптечками для надання першої медичної допомоги, а для забезпечення бездомних одягом створено банк одягу.

У комплексі соціальної реабілітації у с.Дмитрушки загалом завдяки людяному ставленню до підопічних, велика їх частина справилась зі своїми проблемами, залежні позбулись нарко- чи алкогольної залежності, працевлаштувались, створили  сім‛ї в яких ростуть чудові дітки. Двоє  колишніх клієнтів закінчили вищі навчальні заклади, ще двоє навчаються на третьому курсі, а четверо молодих людей готуються до вступу найближчим часом.

1

Володимир Галаган тут майже два роки. Був безпритульним. У цьому Центрі його прихистили, вилікували і дали роботу. Чоловік тепер доглядає за великим господарством.

– На госпдворі працюю, доглядаю корів, свиней, курочки в нас є, – показує господарство Володимир. – У мене документи пропали, зараз тут відновлюють. Ось прийшло свідоцтво про народження, дублікат з Києва. Тож і пенсія буде.

Нині тут – 27 мешканців, сім із них – діти. Малеча має бути поряд із мамою – це одна з умов реабілітації. Люди, які її успішно пройшли, створюють власні сім’ї. Віктор і Марина Журбенки – колишні нарко- та алкозалежні – кажуть, що повертатися до минулого не хочуть. Після реабілітації Віктор залишився працювати тут сторожем, Марина влаштувалася на роботу в соцслужбу, нині у декреті. Дякують, що їм дали шанс на нове життя. Тепер півторарічна донька Алінка стала їхнім стимулом, аби досягати більшого.

Ми потрапили до реабілітаційного центру, тут познайомилася із чоловіком, одружилися і у нас народилася чудова донечка, – розповідає Марина.

– Для мене це другий шанс, сенс життя. Мені подобається приходити додому, де мене чекає дружина, – говорить Віктор.

Квартири з євроремонтами для мешканців Центру облаштували в колишньому офіцерському будинку – завдяки турецькому гранту. Спонсори контролюють, куди і на що витрачаються гроші і самі наймають робітників. Усі ремонтні роботи в соціальному готелі вже завершені, залишилося встановити обладнання і розставити меблі.

– Вони бачили людей, які у нас тут перебувають, бачили результати нашої роботи. І зрозуміли, що те, що вони зроблять – буде для людей. Ми їм дуже вдячні, –  зазначає директор центру соціальної реабілітації Людмила Кокоєва.

Безпритульні завжди були і завжди будуть. Сказати що людина вибрала вулицю, можна лише в тому випадку, коли їй запропонували різні варіанти, різну допомогу і вона від усього відмовилась. Коли людині немає до кого звернутись – це не її вибір.

У нашому місті всі, в тому числі і бездомні, такий вибір мають та можуть отримати допомогу, варто лише мати особисте бажання змінити своє життя на краще.

11111