Унікальний бренд та економічне зростання: Черкаси вже мають стратегію розвитку

в Новини

Представники громадської організацї «Активна громада» представили депутатам Черкаської міської ради стратегію розвитку міста до 2032 року. Про це повідомляє журналістка «Вичерпно» з місця події.

Згідно з проєктом рішення, стратегія міста відображає змістовні та просторові пріоритети на найближчі 10 років і є основною передумовою для більш детального планування галузей розвитку міста.  У центрі уваги – людина, її добробут і здоров’я.

«Сьогодні історичний момент — ми тримаємо в руках проєкт рішення розвитку нашого рідного міста. Обговорення нового бачення під час розробки стратегії супроводжувалось аналізом статистичних даних і формуванням пріоритетів, воно відбувалося за широкої участі громадян. Проведено десятки онлайн і офлайн обговорень, зібрано коментарі й побажання черкащан. Адже стратегія – це спільне бачення жителів, органів влади, підприємців і зовнішніх партнерів громади», — сказав міський голова Анатолій Бондаренко.

Які основні пріоритети розвитку міста?

Пріоритет 1: Дніпро — бренд та стиль міста. Основною метою цього напряму є створення впізнаваного бренду міста та унікальної атмосфери навколо теми води, розвиток культури та туризму, готелів, ресторанів відповідної інфраструктури.

Пріоритет 2: Економічне зростання. Основною метою є створення сприятливих умов для активізації підприємницької діяльності та поліпшення інвестиційного клімату, диверсифікація економіки, акцент на смарт-спеціалізацію, підвищення конкурентоспроможності підприємництва та підвищення його ролі у соціально-економічному розвитку міста, створення умов для інвестування в проекти, що спрямовані на розвиток, збільшення надходжень до міського бюджету, залучення до спільної роботи всіх зацікавлених секторів економіки, позиціонування міста як надійного партнера та перспективної території для ведення. 

Пріоритет 3: Гармонійний розвиток особистості протягом життя. Основне завдання пріоритету є створення середовища для самореалізації і дозвілля, особистісний розвиток людини, розвиток системи освіти у місті, розвиток компетенцій поряд з формуванням сильної, відповідальної громади, командна взаємодія, здатність до вирішення комплексних  завдань, турбота про ближнього, посилення довіри та взаємодії через реалізацію спільних проектів.

Пріоритет 4: Комфортне, ефективне і розумне місто. Має на меті забезпечувати реалізацію проектів цифрової трансформації міста, забезпечувати політику  екологічної безпеки та збереження довкілля, ресурсоощадності та енергоефективності, передбачає просторову трансформацію міста у напрямку ревіталізації територій та, формування збалансованого житлового фонду, поліпшення сталої мобільності, розвиток і модернізацію інфраструктури міста, забезпечення високого рівня громадської безпеки міського середовища.

Що про стратегію кажуть депутати?

«Документ зроблений методологічно правильно, але схожий на реферат на вільну тему. Тут дуже багато води і мало змісту. Тут немає елементарних речей, тому ми можемо взяти цю стратегію лише за основу. Ми — центр аграрного кластеру, але цього немає в документі. Яка перспектива урбанізації? Яке буде населення в 2032 році в місті Черкаси? Де ми будемо брати енергетичні ресурси? У нас є величезна кількість гасел, а відповіді на конкретні питання немає», — зазначив Павло Карась.

Депутат Сергій Кудактін не згоден, що наріжним камнем має бути гасло «Черкаси — місто води», адже вже в червні вода в Дніпрі зеленіє. Нарек Казарян вважає, що для розвитку міста має бути окремо створена стратегія економічного розвитку, адже ця стратегія сфокусована переважно на рекреації та туризмі.

«Це не ж детальний документ, це класично правильно написана стратегія. Найголовніший показник успішності міста — кількість робочих місць. Тоді тут будуть люди», — сказав Віктор Євпак.

Василь Мойсієнко вважає, що цей документ можна взяти лише як чернетку для напрацювання майбутньої реальної стратегії.

Після тривалих обговорень та критики 36 депутатів проголосували «за» розроблену стратегію.

Підписуйтеся на наші сторінки в соціальних мережах:

Можливо Вас зацікавить

Новини
Діти з інвалідністю отримуватимуть безкоштовну стоматологічну допомогу під наркозом
Новини
Завершується ремонт ділянки дороги Драбів — Золотоноша (ФОТО)
Новини
Вилетіли на зустрічну: в аварії на Драбівщині дівчині відірвало руку (ФОТО)