Уперше в Черкаській обласній лікарні провели забір органів для трансплантації

Архівне фото

Архівне фото

в Новини

Уперше в Черкаській обласній лікарні провели забір органів для трансплантації. Процедура тривала 12 годин. Донором органів став 39-річний черкащанин.

Про це інформує пресслужба Черкаської обласної лікарні.

Читайте також: Уперше в Черкаській обласній лікарні провели забір органів для трансплантації

У чоловіка констатували смерть мозку внаслідок геморагічного інсульту. Згоду на операцію дали рідні померлого.

В одній операційній працювали одразу три бригади медиків: команда Черкаської обласної лікарні на чолі з Віталієм Шилом, онкодиспансеру – з Романом Морару-Бурлеску та представники столичної клініки.

«До проведення експлантації органів залучена команда професіоналів із кількох закладів. Вилучення відбувалося на базі Черкаської обласної лікарні. У донора взяли печінку та дві нирки. Рецепієнтами стали пацієнти обласної лікарні та онкодиспансеру. Їм пересадили нирки вже на базі Черкаського обласного онкологічного диспансеру. Печінку ж трансплантували у столиці», – говорить директор КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» Віталій Шило.

Нині стан усіх трьох пацієнтів стабільний. Прогнози лікарів стримано оптимістичні. За попередніми прогнозами, одного з пацієнтів, якому пересадили нирку, мають виписати вже сьогодні. Потому на нього чекатиме реабілітація.

Для Черкаської обласної лікарні така операція з забору органів стала дебютною. У подальшому, заклад може стати опорним центром для забору органів та трансплантації на Черкащині. Нині установа облаштовує для цього все необхідне. 

Цього року уперше і в Третій міській лікарні Черкас провели забір донорських органів для подальшої трансплантації.