Управління ДСНС України у Черкаській області звертається до громадян з проханням дотримуватись вимог правил користування пічним опаленням

Управління ДСНС України у Черкаській області звертається до громадян з проханням дотримуватись вимог правил користування пічним опаленням
в Новини

З настанням холодної погоди люди активно розпочали використовувати для обігріву своїх помешкань, як пічне опалення так і різноманітні електрообігрівальні прилади, повідомляє УДСНС України у Черкаській області.

Для запобігання надзвичайних ситуацій, та пожеж під час опалювального сезону громадяни повинні знати основні вимоги правил користування різними обігрівальними приладами.

До початку опалювального сезону варто звернути особливу увагу на піч або опалювальний котел. Ще є час прочистити димохід і замазати тріщини, що утворилися. Печі та каміни повинні мати встановлені нормами протипожежні розділки, тобто відстань від внутрішньої поверхні димової труби до горючих елементів будівлі повинна становити – не менше 38 см, топку необхідно викласти з вогнетривкої цегли, димові зуби виконуються із глиняної цегли товщиною не менше 12 см, повітряний проміжок між піччю та горючими стінами при товщині стінок печі або камінів в півцеглини становить – 13 см і при товщині стінок в цілу цеглину – 38 см. Перед топкою повинен бути передтопковий лист розміром 50х70 см з негорючого матеріалу. Безпечна відстань від печей до шаф, стелажів та інших меблів складає менше 70 см, а від топкових отворів – не менше 125 см.

Забороняється:
– залишати без нагляду розтоплені печі та каміни, а також доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
– розташовувати паливо, інші горючі речовини і матеріали на передтопковий лист;
– застосовувати для розпалювання печей і камінів бензин, гас, дизельне паливо та інші легкозаймисті рідини.

Зверніть увагу на печі ваших літніх родичів які самотньо мешкають в сільській місцевості і яким самостійно вже важко підготувати піч до безпечної експлуатації в зимовий період. Допоможіть їм «потрусити сажу», побілити димоходи, замазати існуючі тріщини, прибрати на горищі від димоходів спалимі матеріали.

Під час експлуатації електрообігрівальних приладів слід пам’ятати, що:
– електрообігрівальні прилади повинні встановлюватись на негорючій основі;
– відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити не менше 0.25 м;
– забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушки одягу та інших матеріалів;
– не можна залишати без догляду при виході з приміщення увімкнені в електромережу електрообігрівальні прилади.