Усі дорослі українці вже можуть отримати бустерну дозу вакцини проти ковіду

Усі дорослі українці вже можуть отримати бустерну дозу вакцини проти ковіду
в Новини

Міністерство охорони здоров’я схвалило введення в Україні бустерної дози вакцини проти коронавірусу для всіх громадян від 18 років. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Про це пише “Слово і діло”.

Бустерну дозу ковід-вакцини можуть отримати медики, співробітники інтернатів та українці віком від 60 років. Додаткова доза призначена для людей із слабким імунітетом. На бустерну дозу зможуть розраховувати всі дорослі вакциновані українці — незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.

За словами Ляшка, бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму Омікрон. Щепити українців бустерною дозою будуть в період від 6 до 9 місяців з дати отримання другого щеплення від COVID-19.

Для бустерних доз перевагу віддають м-РНК-вакцинам (Moderna або Comirnaty/Pfizer). Щепленим вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. Після отримання бустерної дози у додатку Дія можна буде згенерувати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб.

Отримати бустерну дозу можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації проти COVID-19. Переглянути повний список можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19 (інформація періодично оновлюється).