“Установлено понад 60 тисяч панелей”, – голова «Черкасиобленерго» про сонячну електростанцію на Чигиринщині

“Установлено понад 60 тисяч панелей”, – голова «Черкасиобленерго» про сонячну електростанцію на Чигиринщині
в Новини

ПАТ «Черкасиобленерго» приєднало до мереж сонячну електростанцію потужністю 40 МВт. Черговий об’єкт зеленої енергетики розташований в селі Вітове, на Чигиринщині.

Нагадаємо, раніше ми писали, що територія, на якій розміщена станція охоплює більш ніж 80 га. Це вже друга сонячна електростанція в області лише за останній місяць. Перша запрацювала в Кам’янці. Розвиток зеленої енергетики на Черкащині став можливим завдяки підтримці норвезьких інвесторів.

Задля приєднання сонячної електростанції до електричних мереж ПАТ «Черкасиобленерго» здійснило технічне переоснащення ПС 150/35/10 кВ «Орбіта» та будівництво двох ПЛ-150 кВ «Обіта – Грінтеко-СЕС».

1625656511_02_00_04_01_24_still008

Роботи з технічного переоснащення ПС 150/35/10 кВ «Орбіта» та будівництво двох ПЛ-150 кВ фінансувались частково за рахунок коштів, отриманих від ТОВ «Грінтеко СЕС», як плата за приєднання до електричних мереж. Вартість даних робіт становила 139 мільйонів гривень з урахуванням вартості проєктних робіт.

У рамках реалізації приєднання сонячної електростанції ТОВ «Грінтеко СЕС» ПАТ «Черкасиобленерго» здійснило реконструкцію РУ-150 кВ ПС 150/35/10 кВ «Орбіта» з встановлення необхідного комутаційного обладнання, виконало реконструкцію релейного захисту та автоматики, перевлаштувало будівельну частину підстанції, збудувало двоколову ПЛ-150 кВ довжиною 3,7 км.

За словами генерального директора Чигиринської електростанції Scateс Ukraine Максима Бовсуновського, будувалась сонячна електростанція близько двох років.

Загалом встановлено понад 60 тисяч сонячних панелей. Вартість проєкту склала майже два мільярди гривень.

– Перш за все хочу подякувати компанії Scateс Solar за те, що обрали саме Черкаський регіон. Черкащина – це серце України і черкаська місцева громада, як і Кабмін та Президент України, зацікавлені в тому, щоб зробити її інвестиційно привабливою. Компанія ПАТ «Черкасиобленерго» намагалась створити максимально комфортні умови для норвезького інвестора. Як оператор системи розподілу ми гарантуємо безперебійну подачу електроенергії в мережі України для подальшої її доставки до споживача. Зі свого боку ми повністю підтримуємо розвиток зеленої енергетики на Черкащині і зробимо все можливе для її розвитку в загальній кількості електроенергії, виданої в електромережі області, – зазначив голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук.

Нині ж сонячна електростанція почала повноцінну генерацію. Сонячні панелі «Грінтеко СЕС»через лінію 150 кВ передають електроенергію в енергосистему.

Після урочистої церемонії перерізання стрічки усі присутні мали можливість побачити реконструкцію підстанції «Орбіта». За словами заступника начальника служби електропідстанцій ПАТ «Черкасиобленерго» Віктора Павленка на підстанції «Орбіта» окрім основного обладнання значно поліпшили умови працівників, провели ремонтні роботи приміщення та на території.

– Із моменту, коли ПАТ «Черкасиобленерго» підписало договір про приєднання з дочірньою компанією Scateс Solar ТОВ «Грінтеко СЕС», ми усвідомлювали, що маємо забезпечувати надійні та якісні показники електроенергії під час передачі від виробника до споживача. Була здійснена величезна робота ще на стадії проектування. На підстанції «Орбіта» було встановлено обладнання напругою 150 кВ : вісім елегазових вимикачів, 24 роз’єднувача напругою 150 кВ з проводами, дев’ять трансформаторів напруги, дев’ять трансформаторів струму, 15 обмежувачів перенапруг, два високочастотних загороджувачі, в розподільчому просторі 35 кВ встановлено дев’ять обмежувачів перенапруг. Під час реконструкції релейного захисту та автоматики було встановлено додатково 31 комірку – повідомив директор з інвестицій та перспективного розвитку ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Бращенко.

Заступник директора технічного з високовольтних мереж ПАТ «Черкасиобленерго» Валентин Бурла зауважив, що підстанція «Орбіта» є одною з передових підстанцій Черкаської області.

– Таких підстанцій в нас ще ніколи не було, ми реконструювали її в досить короткі терміни. Все було якісно організовано та виконано, – розповів Валентин Бурла.

Нагадаємо, свій шлях в Україні компанія Scateс розпочала у 2017 році. Загалом сонячні електростанції, як в експлуатації, так і на стадії будівництва розташовані в Київській, Черкаській та Миколаївській областях. Завдяки загальній потужності у 336 МВт вони вже забезпечують електроенергією близько 160 тисяч домогосподарств.