В Корсунь-Шевченківському районі відбулось освячення унікального храму

в Новини

Урочисте освячення новозбудованого храму на честь свята Вознесіння Господнього відбулося 17 травня в селі Стеблів Корсунь-Шевченківського району, яке є рідним селом видатного українського прозаїка, перекладача, письменника, громадського діяча Івана Нечуя-Левицького, повідомляє офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ (МП).

Храм має величезне значення не лише для духовного життя цього великого селища міського типу, але й для повноти збереження пам’яті про Івана Семеновича Нечуя-Левицького: адже храм побудовано саме на тому мальовничому місці, на крутому березі легендарної річки Рось, де вже стояв святий храм, а біля нього поховані священики Левицькі – рідні дід і батько великого українського патріота.

За архітектурою новий храм теж є унікальним: його побудовано в елегантних пластичних формах, де немає жодного прямокутного склепіння або муру. Ця архітектура увібрала сміливі ідеї та рішення Владики Софронія, який зізнається, що на будівництво цієї споруди його надихнув невеликий історичний храм, що зберігся на Драбівщині й теж збудований у пластичних архітектурних формах. Але новий храм вражає своєю досконалістю, гармонією з навколишньою чарівною природою цього славетного краю.

Головним будівничим і настоятелем цього храму є протоієрей Миколай Прокотенко – священик, який має великий авторитет і повагу серед жителів Стеблева. До речі, це вже другий храм, побудований дбанням отця Миколая: кілька років тому за його сприяння тут виріс храм, який став основою нинішнього Свято-Преображенського жіночого монастиря.

Уставний чин освячення Вознесенського храму очолив Високопреосвященніший митрополит Черкаський і Канівський Софроній, разом з яким служили Преосвященний вікарний єпископ Золотоніський Іоанн, благочинний Корсунь-Шевченківського округу протоієрей Іоанн Налапко, благочинний Чигиринського благочиння протоієрей Анатолій Прокотенко, представники духовенства Черкаської єпархії, Києва, Польщі, а також настоятельниця Преображенського монастиря ігуменя Манефа.

Заслуги настоятеля храму отця Миколая перед Українською Православною Церквою були відзначені правом ношення другого наперсного хреста. Церковні відзнаки за активну допомогу у будівництві храму отримали також благодійники, представники місцевої влади. Владика Софроній подякував церковній громаді за підтримку настоятеля в його прагненні звести на теренах Черкащини ще одну перлину церковного зодчества.