В області готуються до відзначення заходів із вшанування героїв Холодного Яру

в Новини

В обласній адміністрації обговорили організаційні питання проведення заходів з нагоди вшанування героїв Холодного Яру, що пройдуть на Чигиринщині 25-26 квітня цього року. Робочу нараду провели під керівництвом голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка та його заступників за участі представників структурних підрозділів ОДА та інших установ.

Очікується, що 20-річчя вшанування борців за волю України відбудеться за участі Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. До Черкащини завітають й інші гості, зокрема з Міністерства культури.

Так, 25 квітня в Чигирині пройде молебень за Україну патріарха Філарета, освячення зброї на Бастіоні Дорошенка, урочисте прийняття добровольців до лав полків і батальйонів, Мистецький фестиваль козацької слави «Холодний Яр-2015» за участі провідних українських гуртів та багато інших заходів. 26-го квітня в Холодному Яру буде покладання квітів до Меморіалу героям Холодного Яру, вшанування пам’яті Головного отамана Холодного Яру та холодноярців Петра Токовенка, Прохора Деркача, Руденка і Гаврилка «Полтавця» на кладовищі с. Мельники, відкриття та освячення символічної могили братам Чучупакам, могили яких не збереглися, відкриття меморіальної таблички на братській могилі холодноярських козаків-повстанців та ін.

– Цьогоріч, у ювілейні роковини, маємо гідно вшанувати загиблих у Визвольній боротьбі за Українську державність у 1917 – 1920-х та 2014 – 2015 роках, – зазначив Юрій Ткаченко. – Слід серйозно підійти до питання готовності територій, де відбуватимуться заходи. Це, зокрема: завершення ямкового ремонту на дорогах, прибирання місцевостей від сміття, встановлення відповідних вказівників з мапами,організація фотовиставок і тематичних бордів.

У ході наради учасники прозвітували щодо проведеної на сьогодні роботи з підготовки до заходів та отримали наступні завдання.

Нагадаємо, цієї весни виповнюється 95 років від дня загибелі Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупака і 95-річчя створення Холодноярської бригади та Степової дивізії – легендарних добровольчих формацій, які взяли участь у всеукраїнському повстанні проти російських окупантів на початку 20-х років.

Прес-служба Черкаської ОДА