В області планують створити Всеукраїнську премію імені Івана Фізера

В області планують створити Всеукраїнську премію імені Івана Фізера
в Новини

Про започаткування  Всеукраїнської образотворчої премії імені народного художника України Івана Фізера говорили на засіданні робочої групи 29 березня. 

Премію планують давати митцям за визначні твори українського образотворчого мистецтва у галузі скульптури та малій пластиці.

На першому засіданні  учасники напрацьовували пропозиції до Положення, зокрема критерії відбору претендентів та діяльність комітету.

– Управління культури підтримало ініціативу ЧНУ ім. Б. Хмельницького  щодо створення премії імені людини, яка свою долю пов’язала з Черкащиною та зробила унікальний внесок у духовне життя нашого краю. Іван Фізер завжди розвивав традиції образотворчості та був чудовим наставником для молодих митців. Ми докладаємо зусиль, щоб увіковічити пам’ять про нього та популяризувати його справу на Черкащині. Попередньо за пропозиціями членів робочої групи вирішено, що ця премія присуджуватиметься щорічно до дня народження Івана Васильовича. Особам, які її отримають, вручатиметься диплом та виплачуватиметься грошова винагорода, — зазначила Людмила Фіть, очільниця Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА.

Після завершення роботи над Положенням, питання щодо започаткування премії буде винесене на сесію  Черкаська обласна рада.

Про це інформує Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА