В області вакцинували та стерилізували близько тисячі тварин

В області вакцинували та стерилізували близько тисячі тварин
в Новини

На Черкащині три місяці працював Міжнародний благодійний фонд “Four Paws International”. За цей час вакцинували проти сказу та стерилізували до тисячі тварин у шести найбільших містах області, розповіла директорка ТОВ “Чотири Лапи Україна” Олександра Лісчишина, пише “Суспільне“.

За її словами, ці роботи – на майже півмільйона гривень – упередили появу щонайменше 10 тисяч нових вуличних тварин.

“Ми працювали у Чигирині, Смілі, Тальному, Жашкові, Умані та Христинівці. Наші фахівці здійснювали відлов, стерилізацію, вакцинацію проти сказу та ідентифікацію (кліпса у вушко) тварин – безпритульних і тих, що мають опікунів. Усі роботи для кожного міста ми виконали безкоштовно, паралельно навчаючи охочих місцевих ветлікарів оптимальному методу стерилізації”, – розповіла вона.

Також додала, що на Черкащині волонтери працюють із 2017 року, є й міста, де побували по кілька разів:

“На Черкащині наш фонд встановив своєрідний рекорд: за 9 років роботи в Україні ми жодній області не приділяли одразу стільки часу і уваги”.

Голова правління уманського благодійного фонду “Серце друга” Яніна Тиховська зазначила, що в Умані системно вакцинують та стерилізують безпритульних тварин уже п’ять років, і цього року міська влада також виділила кошти.

“Проте робота фахівців “Four Paws International” була дуже цінною. Міські клініки часто перевантажені через масові та складні випадки. Тому цінно, що фахівці змогли охопити відразу стількох тварин, особливо – тих, відлов яких для нас був проблемним. Наші волонтери переймають у них методики відлову за допомогою обладнання і медпрепаратів, а ветлікарі – новітні методи, завдяки яким тварину можна випускати на місце уже через добу, її не потрібно довго перетримувати”, – зауважила вона.

Невдовзі, додала Яніна Тиховська, в Умані розпочне роботу стерилізаційно-реабілітаційний центр, при якому тварин будуть стерилізувати та вакцинувати. Також там житимуть ті з них, які нездатні вижити в соціумі.