В області запрацюють мобільні групи по виявленню випадків браконьєрства та порушень правил полювання

В області запрацюють мобільні групи по виявленню випадків браконьєрства та порушень правил полювання
в Новини

Із 13 серпня поточного року відкривається сезон полювання на пернату дичину. В Черкаській області розроблено план спільних дій по посиленню заходів державного контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства, пишуть на сайті Держекоінспекції в  Черкаській області.

Створені мобільні групи із представників Державної екологічної інспекції, Національної поліції, водного патруля, Управління лісового та мисливського господарства, та громадських інспекторів з охорони довкілля Черкаської області, до складу яких входять і учасники АТО. Основним завданням мобільних груп буде проведення природоохоронних рейдів по виявленню випадків браконьєрства та інших порушень правил полювання.

Державна екологічна інспекція наголошує, що полювання на територіях природно-заповідного фонду, відтворювальних ділянках, в межах населених пунктів та в угіддях, не зазначених у дозволі встановленого зразка, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ. Звертаємось до мисливців з проханням не порушувати правила полювання та правила пожежної безпеки в місцях полювання.

Нагадуємо, що за перевищення норм відстрілу нараховуватимуться збитки:

за одну гуску фазана або куріпки — 500 гривень;

за одну качку лиски, кулика, перепілки — 250 гривень;

Ті ж самі порушення в межах територій природно-заповідного фонду вартують значно більше:

за одну гуску фазана або куріпки — 938 гривень;

за одну качку лиски, кулика, перепілки — 469 гривень.

Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено, що за порушення правил полювання до громадян буде застосовано попередження або штраф у розмірі від 102 до 1020 грн., а на посадових осіб — штраф від 510 до 1530 грн.

За повторне порушення правил полювання штрафи застосовуються в подвійному розмірі з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої або позбавлення права полювання на строк до трьох років з такою ж конфіскацією.

За порушення природоохоронного законодавства в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, а також територій, зарезервованих для наступного заповідання, — на громадян передбачено штраф від 153 до 408 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої та на посадових осіб — від 255 до тридцяти 510 з конфіскацією.

Порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра, бойових припасів, — тягне за собою накладення штрафу від 119 до 170 грн. з оплатним вилученням зброї і бойових припасів або без такого. Ті самі дії, вчинені особою, протягом року, повторно тягнуть за собою накладення штрафу від 170 до 255 грн. з конфіскацією зброї і бойових припасів.

Порушення громадянами встановлених строків реєстрації (перереєстрації) нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра або правил взяття їх на облік в уповноваженому органі Міністерства внутрішніх справ України у разі зміни місця проживання -тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.