В облраді обговорювали питання земельної реформи

В облраді обговорювали питання земельної реформи
в Новини

Голова обласної ради Валентина Коваленко 18 червня 2015 року взяла участь у засіданні круглого столу «Дорожня карта земельної реформи», що проводиться експертами ГО «Agro. ReformsUA» за підтримки Мінагрополітики України, ряду неурядових громадських організацій.

Звертаючись з вітальним словом до присутніх та в ході дискусії, Валентина Михайлівна наголосила, що питання землі та земельної реформи кричуще болять всім нам.

– У громад, у органів місцевого самоврядування накопичилося чимало проблем і пропозицій до законодавців щодо земельних відносин. Ці пропозиції обласна рада безліч разів надсилала до вищого керівництва держави. Минув рік, а змін до сфери земельних стосунків не внесено, – зауважила голова обласної ради. – Це позначається на діяльності місцевих органів самоврядування, наповнення доходної частини місцевих бюджетів, породжує конфліктні ситуації. Взагалі, місцеві органи влади за нинішнім законодавством відлучені від вирішення земельних питань та не мають впливу розпоряджатися нею.

Валентина Коваленко навела приклад, що місцева влада позбавлена права навіть вирішувати кадрові питання:

– Зовсім нещодавно призначали начальника Держземагенства в Черкаській області. Так ось, стосовно кандидатури на цю дуже відповідальну посаду ніхто не запитав ні владу, ні громаду.

Свідомий процес затягування змін до відповідних земельних законів є основним гальмом здійснення реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіальної реформи, вважає Валентина Коваленко.

– Якби люди відчули, що на законодавчому рівні реагують на всі ті проблеми і пропозиції громад, фермерів, власників паїв та інших землекористувачів, бо вони їх найкраще знають, то вони розуміли б, що влада дбає про те, щоб в Україні нарешті відбулася справжня реформа і справжня децентралізація.

Голова обласної ради висловила сподівання, що проведення круглого столу з питань земельної реформи, дискусія щодо запропонованої дорожньої карти реформ сприятиме пошуку шляхів для вдосконалення чинного законодавства у цій сфері, а організатори якнайшвидше донесуть керівництву держави пропозиції, які врегулюють земельні відносини.

В ході обговорення до дискусії долучилися ряд депутатів обласної ради, а саме: Віталій Полях, Олександр Лупашко, Олександр Черевко, Наталія Старікова, керівники ряду обласних структур, голови районних рад, сільські та селищні голови, сільгосптоваровиробники, фермери тощо.

DSC_0023

Серед проблем, що вони озвучили: передача прав місцевим громадам розпоряджатися землею, надання доступних кредитів для розвитку фермерських господарств, реєстрація сільгосппідприємств та сплата податків за місцем користування земельною ділянкою, повна паспортизація наділів, паритетність цін та ціноутворення, юридично-правова захищеність власників паїв, участь громад у придбанні вільних земельних площ, обмеження у праві оренди і володіння земельними площами, заборона купівлі іноземцями, надання сільськогосподарських площ за обов’язкового рішення депутатських комісій, що унеможливить поширення корупції та інше.

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із ЗМІ Черкаської обласної ради