В ОДА пояснили, за якою процедурою купували квартири родинам АТОвців

В ОДА пояснили, за якою процедурою купували квартири родинам АТОвців
в Новини

На сьогоднішній прес-конференції директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Олександр Криворучко для представників ЗМІ та громадськості роз’яснив процедуру закупівлі квартир сім’ям загиблих учасників АТО і воїнам з інвалідністю І та ІІ групи. З державного бюджету на їхнє придбання виділили 15,5 млн грн, які вдалося вчасно освоїти не зважаючи на те, що в область вони надійшли із запізненням.

Як повідомляє прес-служба ОДА, на Черкащині закрили чергу, яка була на кінець минулого року, та продовжують активну роботу над укладанням нових списків на придбання житла. Щоправда, родини, яким вручили ключі від квартир у новобудовах, прийнятих в експлуатацію, ще не отримали ордери на житло. Як пояснив Олександр Криворучко, держава перевела кошти на придбання житла для родин бійців 25 грудня, тож останнє житло в черзі Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації, що є головним розпорядником коштів, встиг придбати у переддень Нового року. У зв’язку зі значною кількістю вихідних і святкових днів необхідні документи працівники фірми «Кварц-2000», з якою укладали договори купівлі-продажу квартир, мають подати нотаріусу тільки сьогодні. До кінця ж цього тижня всі папери мають передати до реєстраційної служби, а згодом і до міської ради для отримання ордерів.

Посадовець зауважив, що придбання квартир відбувалося відповідно до процедур, передбачених правовими нормами. Оголошення про придбання житла опублікували в ЗМІ ще наприкінці липня. З тих пропозицій, що надійшли від забудовників та приватних підприємців, в Департаменті разом з членами родин АТОвців обрали оптимальні варіанти квартир у новобудовах Черкас.

Олександр Миколайович відмітив, що відповідно до закону, на кожного члена родини учасника АТО держава може придбати визначену кількість квадратних метрів. Постанова №348 регламентує безоплатну передачу родинам однокімнатної квартири, яка не повинна перевищувати 50 квадратних метрів. Крім того, відповідно до норм житлового кодексу, безплатна передача громадянам квартир, житлових приміщень у гуртожитках здійснюється з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на кожного члена родини та ще додатково 10,5 метрів. Тобто, родина з трьох осіб має отримати квартиру у 73,5 квадратних метрів. Однак законом не заборонено доплатити за квартирну площу й придбати більше житло. Тим родинам, які хотіли отримати більшу квартиру, запропонували доплатити власним коштом або покрити вартість квадратних метрів завдяки спонсорам. Ті ж, хто не мав у цьому потреби, отримали квартири визначеної законодавством площі.

Мати загиблого воїна «Айдару» Євгена Войцехівського – Любов Іванівна зауважила, що не сподівалася, що держава надасть їхній родині житло, адже у Смілі, де вони проживають, вони були 240 у черзі на отримання квартири.

– Нам запропонували квартиру на вторинному ринку, яка відповідає виділеному державою метражу на кожного члена родини, та помешкання більшої площі в новому будинку. З мене нічого не вимагали, а просто запропонували ці два варіанти та дали час на роздуми. Тож ми вирішили доплатити за додаткові квадратні метри квартири. Зараз же через наші квартири обласній владі дорікають, – говорить Любов Іванівна. – Хочу ще раз подякувати керівникові області Юрію Ткаченку, який не відвернувся від жодної сім’ї, особисто нас не раз відвідував, цікавився, чи потрібно нам що. Мені дуже боляче, і таке враження, що у нас хочуть відібрати цю квартиру, бо державі це дуже дорого обійшлося. Але нам це коштувало значно більше, адже наша родина втратила найдорожче – сина та чоловіка.

Нагадаємо, нещодавно в області щодо виділених 20 квартир родинам загиблих АТОвців розгорівся скандал. Депутат міськради Ярослав Нищик дослідив ціни на квартири за тією адресою, де їх видавали деяким родинам учасників АТО і відзначив, що кошти, за які їх придбала обласна влада, завищені на його думку.