В Оршанці тренували “нове обличчя кордону”

В Оршанці тренували “нове обличчя кордону”
в Новини

Із понеділка в аеропортах «Жуляни» та «Гостомель» працюватимуть прикордонники нової формації. Досі їх два місяці тренували в Навчальному центрі Держприкордонслужби України, що в Оршанці.

Усе це – пілотний проект. 160 військовослужбовців обрали з майже півтисячі претендентів із усієї країни. Їх тестували на знання іноземних мов, перевіряли фахові навички та потрібні на службі психологічні характеристики.

– Ми обрали найкращих, – розповідає перший заступник голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк. – Їхнє навчання теж було інтенсивним. Ми залучали тренерів із Європи та Америки. У строю зараз військові, які не тільки проводитимуть паспортний контроль, а й аналітики, оперативники, зв’язківці тощо. Ми великі надії покладаємо на цей пілотний проект. Це – нове обличчя Держприкордонслужби, яке має змінити ставлення українців до прикордонників. Сподіваємося покінчити з тим ганебним явищем, яке, на жаль, ще трапляється в наших рядах, – із корупцією.

Прикордонники нової формації будуть мотивовані. Зарплату їм обіцяють щонайменше у 8 тис. грн і соціальний пакет. Для них підготували кімнати в гуртожитках і готелях. Бо з понеділка нові прикордонники вже стануть до роботи в аеропортах.

2

– Зараз у всіх на слуху нова поліція, а в нас – ще й нові прикордонники, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Я часто буваю в районах. Як правило, перепитую в людей, чи довіряють вони міліції. Відповідь: ні. Натомість 85% українців довіряють новій поліції. Сьогоднішні випускники теж мають кредит довіри. Сподіваюся, що вони його виправдають. Особливо приємно, що новітніх прикордонників виховують у нашому навчальному центрі. Тут хороша школа нині покійного генерал-майора Ігоря Момота.

У Держприкордонслужбі планують і надалі продовжувати цей проект. Тільки тепер поширюватимуть його на інші підрозділи.

Сайт Черкаської ОДА.