В Оршанці завершилися американсько-українські навчання

В Оршанці завершилися американсько-українські навчання
в Новини

В Оршанці на Черкащині завершилися спільні американсько-українські військові навчання. Тренувати снайперів приїжджали закордонні інструктори. Про це пише “Суспільне“.

Участь у навчаннях взяли шістнадцять снайперів. З ними працювали два інструктори. Тренувалися фіксуватися на позиціях, розраховувати відстань до мішені та рухаючись влучати в ціль. Також виконували вправи на спостережливість та розв’язували математичні задачі.

На кожному етапі головне не швидкість, а влучність і точність, розповів інструктор Рон Оберхелман. Він спостерігав за роботою снайперів.

“Вони біжать дистанцію в 400 метрів. Там визначений пункт, із якого вони мають стріляти. Завдання – визволення заручника. Кожен має один простріл”, – розповів він.

Завершальним етапом вправ із вогневої підготовки була стрільба по мішені із автобуса.

Контроль ситуації на кордоні, операції із виявлення порушників, а також охорона високопосадовців під час публічних заходів – це лише частина завдань, які покладені на снайперів, зауважив начальник 10-го прикордонного загону Максим Балагура.

“Не обов’язково снайперу доводиться стріляти, іноді він веде спостереження, а це цінна інформація. Наша країна знаходиться у стадії війни, тому снайпер – це очі керівника, незалежно від того, здійснить він спуск курка чи просто спостерігатиме”.

На думку радника відділу з правоохоронних питань посольства США Тревіса Брукса, такий курс – нагода обмінятися досвідом, адже заняття відбуваються у вигляді відкритого діалогу.