В освіту і науку потрібно вкладати, — Олександр Черевко про переоснащення вишів (ВІДЕО)

в Новини Освіта і наука
0 Коментарів
besplatka_728_90_ukr

Позиція університету на всеукраїнському та міжнародному рівні, виклики, які довелося подолати під час карантину, чого не вистачає сучасній системі освіти, чого вищому навчальному закладу вдался досягти за останні 5 років та на якому рівні у цьому році буде застосована індикативна вартість навчання. На ці та ніші актуальні теми говорили з ректором Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександром Черевком під час підсумкової «Кави з директором». 

В освіту і науку потрібно вкладати, - Олександр Черевко про переоснащення вишів (ВІДЕО)

Рейтингові показники ЧНУ ім. Б. Хмельницького

- Досягнення кожного університету — це рейтингові оцінки.  У міжнародному рейтингу «QS World University Rankings», до якого увійшли 350 університетів, є і 20 українських. У цій двадцятці ЧНУ ім. Б. Хмельницького під 10 номером. До ще одного світового рейтингу, у якому вже було 450 університетів, ми вже увійшли під номером 18. Це наші міжнародні оцінки, які дають нам певний стимул працювати далі. Ще декілька років тому роботодавці склали рейтинг з 50 університетів, до якого ми теж потрапили, хоч і під 40-им номером. І, зрештою, наші академічні рейтинги. Якщо подивитися на динаміку, то наш університет там посідав 126 місце, а сьогодні вже 101. Тобто 25 позицій за 5 років ми подолали. Якщо ж взяти консолідований рейтинг закладів вищої освіти, в якому 237 ВНЗ, то ми на 47 позиції, а була 53. Згідно рейтингу «Scopus» у нас 17 позиція, була 21.

Чого не вистачає сучасній освіті?

- Коли ми говоримо про рух, про реагування на виклики сьогодення, ми розуміємо, що потрібно дуже швидко змінюватися, переоснащуватися, перш за все, технічно. Наукові бази, лабораторії — все це потребує вкладень. І не тільки від університету, а й від міністерства, держави. Наприклад, у нас є телескоп, якому приблизно 100 років, він років 15 стояв, потім ми його відремонтували. І зараз він стоїть у третьому корпусі. Минулого року суттєво покращили лабораторії по фізиці і хімії, наші спортивний і актовий зали, зробили нові аудиторії. Тому, безумовно, якщо ми хочемо просунутися в перед, то в освіту, в  науку потрібно вкладати. Це як із землею: дай землі і вона тобі віддячить.

Ми відновили корпус університету, який згорів у 1990 році. Він не просто побудований, а оснащений сучасним технологічним обладнанням. Думаю, ми скоро його відкриємо. Уже буде й нам чим похвалится.

Наскільки карантин позначився на освітньому процесі

- Карантин якраз підкреслив те, що я вже говорив за комп’ютеризацію і діджиталізацію. По-друге, це навчання викладачів. Тому що так вийшло, що деякі викладачі на першому етапі карантину не були готові працювати у форматі дистанційного спілкування. Ми маємо інститут перепідготовки, післядипломної освіти, тому можемо своїх викладачів навчити. І третій момент, на якому б я хотів наголосити, — потрібно, щоб Інтернет був у всіх куточках області. Виявилося, що певна кількість дітей не може нормально спілкуватися, бо у них немає Інтернету, або він поганої якості. Я від початку карантину дав доручення скласти списки таких дітей і піти їм назустріч.

В освіту і науку потрібно вкладати, - Олександр Черевко про переоснащення вишів (ВІДЕО)

Індикативна вартість навчання

- Це наші багаторічні пропозиції. Чому? Тому що, коли починається вступна кампанія, то всі заклади вищої освіти чекають, у кого здадуть швидше нерви і оголосять ціну. Тільки оголосили ціну, той ВНЗ, що поряд, ставить нижчу ціну, а той ще нижчу. Таким чином демпінгують ціни. А потім ця сума не покриває собівартість витрат. Одна справа, коли було цілком державне фінансування. А якщо взяти останні два роки по нашому університету, то 67 % — це контрактна форма навчання, а 33 % — бюджетна. Тому ціна має надзвичайно важливе значення. А ще ж є перекоси відносно Києва і регіонів. Тому в цьому контексті з’явилася тема індикативної ціни. Що це значить: мінімальна ціна для всіх ВНЗ має бути однакова. І вона була прийнята на рівні 26 тисячі гривень.Однак, у зв’язку з пандемією, прийнято рішення, що мінімальна ціна по бакалаврату буде 17 тисяч, а по магістратурі — 20 тисяч гривень.

Чи буде свято для випускників?

- Масових гулянь точно не буде. Потрібно берегтися, дотримуватися заходів безпеки. Те, що нас сьогодні дозволено, то це перебування не більше 10 людей в аудиторії. І хоч ситуація трохи покращилися, поки рано говорити про якісь масштабні заходи. Усе залежить від загальної ситуації. Я розумію студентів, адже це свято — це результат їхньої 4- чи 5-річної праці. І ми проводимо його з такою собі рекламною метою, щоб до нас ішли нові студенти. Однак цього року не буде можливості відзначити випускний як завжди.

В освіту і науку потрібно вкладати, - Олександр Черевко про переоснащення вишів (ВІДЕО)

Детальніше дивіться у нашому відео:

KAYLAS_BC

Можливо Вас зацікавить

Новини
У Лисянці розпочали ямковий ремонт дороги
Новини
Касирка з Лисянки вкрала понад пів мільйона гривень
Новини
ЧІПБ випустив 166 молодих фахівців