В Україні легалізували окремі препарати на основі медичного канабісу. Як до цього ставляться черкасці? (ОПИТУВАННЯ)

в Медицина Новини

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою виключив кілька препаратів канабіоїдів із переліку заборонених до обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Згідно з документом, до речовини «ізоляту канабідіол» заходи держконтролю не встановлюються, а обіг психотропних речовин «дронабінол», «набілон» і «набіксімолс» допускається лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виробництва, виготовлення таких лікарських засобів.

Це рішення Уряду вже розкритикували представники окремих благодійних організацій, вважаючи його лобістським. Голова благодійної організації «100% Життя» Дмитро Шерембей вважає, що ухвалена постанова є «суто лобістськими діями міністерства охорони здоров’я, які відстоюють інтереси лише двох виробників, замість того щоб дозволити всім пацієнтам лікуватися ліками на основі медичного канабісу». За його інформацією, «Набілон» і «Набіксімолс», які вилучили зі списку заборонених, коштують 2055 і 640 дол. відповідно. Шерембей також обурився тим, що до цього короткого списку дозволених ліків не увійшов «Епідіолекс» – препарат від фармрезистентної епілепсії, якого потребують 18 тис. дітей в Україні.

Глава МОЗ Максим Степанов та головний санітарний лікар Віктор Ляшко публічно висловлювалися за легалізацію медичного канабісу (лікарський засіб, який має знеболювальний та протисудомний ефект). 

Зазначимо, питання, чи підтримуєте ви легалізацію в Україні медичного канабісу для зменшення болю у важких хворих, у 2020 році виносили на всеукраїнське опитування від Володимира Зеленського, яке проводили під час місцевих виборів. Офіційно про результати цього опитування не оголошували, та екзит-пол соціологічної групи «Рейтинг» показав, що 70% українців висловилися за легалізацію канабісу в медичних цілях для зменшення болю у важких хворих.


 

Журналісти видання «Вичерпно» вирішили дізнатися, як ставляться до цієї постанови уряду черкасці та до чого, на їхню думку, призведе легалізація канабісу в медичних цілях:

Можливо Вас зацікавить

Відео
Вивчаємо питання побудови кисневої станції на території Першої лікарні, — Анатолій Бондаренко (ВІДЕО)
Відео
«Ваші органи на небесах не потрібні, вони потрібні тут», — лікар-кардіохірург Олег Журба про посмертну трансплантологію (ВІДЕО)
Ексклюзив
На варті здоров’я. «Ковід ослабне як і грип»: чому в Україні гальмує вакцинація та як до неї ставляться черкащани?