В Україні може з’явитися штраф за неналежне перевезення тварин в авто

В Україні може з’явитися штраф за неналежне перевезення тварин в авто
в Новини

Депутати мають намір запровадити нові штрафи для українських водіїв. Водіїв пропонують штрафувати за неправильне перевезення тварин. Порушення правил перевезення тварин може коштувати водієві штрафу розміром у 510 грн. З такою ініціативою виступили нардепи Олександр Юрченко й Антоніна Славицька.

Проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечного перевезення тварин у транспортних засобах” (№9016) вже зареєстровано у Раді.

Автори документа вважають, що часто перевезення тварин буває небезпечним – найчастіше в цьому помічені жінки за кермом. Під час керування вони тримають на колінах собак невеликих порід. Крім того, що це відволікає увагу, у разі ДТП від удару тварина може спричинити додаткові травми.

“Наприклад, у типовій дорожньо-транспортній пригоді за швидкості 50 км/год собака вагою 20-25 кг летітиме вперед із силою удару близько 700 кг”, – уточнюється в записці пояснення.

Нардепи пропонують зобов’язати водіїв перевозити тварин способом, який не заважає керуванню транспортним засобом і дотриманню водієм правил дорожнього руху. Як саме це має здійснюватися – автори ініціативи не вказують. Але розмір штрафу визначено точно – це 510 грн за перший раз та 850 грн у разі повторного порушення.