В Україні продовжили карантин до 11 травня

В Україні продовжили карантин до 11 травня
в Новини

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт постанови про продовження дії карантину до 11 травня (включно), але з певними послабленнями. Таке рішення було ухвалене на засіданні Уряду, пише “Укрінформ”.

– Ми ухвалимо рішення про продовження карантину до 11 травня. Оскільки за розрахунками академії наук, пік захворювання очікуємо між 3 та 8 травня. У нас є дуже чіткий план виходу, – зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, план виходу з карантину складається із п’яти етапів, стартова точка реалізації – день кінця карантину.

– За оптимістичним прогнозами, цей день мав би настати 11 травня. Сьогодні будемо продовжувати карантин до цієї дати як умови настання цього першого дня, який символізуватиме початок виходу із карантину, – сказав глава Уряду.

Шмигаль зазначив, що початок виходу з карантину стане можливий лише за умови, якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюватиметься, та буде коливатися у межах 5-7%.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов 21 квітня заявив, що Уряд на найближчому засіданні ухвалить рішення про продовження карантину до 12 травня. Глава МОЗ повідомляв, що Кабмін має намір запровадити певне пом’якшення карантинних заходів. Зокрема, після 24 квітня будуть дозволені прогулянки парками у певній кількості осіб та обов’язково із засобами індивідуального захисту.

Окрім цього, за словами Степанова, Уряд відкриє для відвідування музеї та бібліотеки, але також з чіткими застереженнями стосовно дотримання карантинних обмежень щодо дистанції, засобів індивідуального захисту, з обов’язковим термоскринінгом на вході до закладу.