В Україні стартує Національний тиждень читання

В Україні стартує Національний тиждень читання
в Новини

З 13 по 19 грудня в Україні триватиме Національний тиждень читання. Його ініціатором є Український інститут книги.

Національний тиждень читання — це свято читання і всеукраїнського єднання довкола літератури. Інститут ініціює впровадження такого свята, коли вся Україна матиме можливість зібратися довкола читання, обговорення та аналізу найкращих взірців класичної, сучасної української та світової літератури.

Цілі:

  • Зробити книжку і читання як життєву стратегію ближчою тим людям, які мало читають.
  • Простимулювати вибір книжки як найкращого подарунка на свята.

Протягом Національного тижня читання відбуватимуться такі активності:

  • Український інститут книги презентує дослідження про читання в Україні та відкриє книжкоову виставку у Верховній Раді.
  • Видавцями здійснюєватиметься підготовка наборів книг, які варто подарувати та почитати на свята, актуалізація певних видань у наявному асортименті і так далі.
  • У книгарнях та на сайтах онлайн-крамниць відбудуться підготовка наборів/переліку книг, з яких варто почати читати, подарункові гайди і так далі.
  • У бібліотеки надійдуть плакати та наліпки для вільного поширення, а також будуть запропоновані різні формати літературних активностей до Національного тижня читання: естафета читання, день читання / ніч читання, квести, публічні лекції/дискусії про актуальні книжки, обговорення новинок, новітніх літературних жанрів, обговорення розвитку місцевої громади і потреб, які можна задовольнити книжковою продукцією тощо.