В Україні таки з’явиться Національна поліція

в Новини

Проект закону представив глава МВС Арсен Аваков. Законопроектприйнятий за основу. Він визначає систему Національної поліції –центральний орган управління та територіальні органи. Національнаполіція буде складатися з кримінальної та патрульної поліції, поліціїохорони, спеціальної поліції та поліції особливого призначення КОРД (Корпус Оперативно Раптової Дії).

Арсен Аваков зазначив, що згідно із положеннями законопроекту, основнізавдання Національної поліції зводяться до превентивної та профілактичноїдіяльності, викриття і розслідування злочинів та адміністративнихправопорушень, надання допомоги особам, які її потребують.

Для відкритості системи і забезпечення прозорого відбору (конкурсу)визначені повноваження створюваних поліцейських комісій за участюгромадських представників. Для мінімізації ризиків корупції і моніторингуякості роботи передбачена участь громадськості і в дисциплінарних комісіях.Крім того, упроваджується підзвітність поліції не тільки Уряду, а йгромадськості.

За словами Арсена Авакова, у проекті закону виписана процедура прийняття органами місцевого самоврядування резолюції недовіри керівникам територіальних органів (підрозділів) Національної поліції.

Для побудови партнерських відносин з населенням передбачена взаємодіяполіції з громадськістю шляхом підготовки та виконання спільних проектів іпрограм для задоволення потреб на місцевому рівні.

Вперше в Законі, а не в підзаконних актах, будуть прописані всі поліцейські заходи, включаючи заходи примусу та використання спеціальних засобів, встановлюються чіткі рамки повноважень.

– Все це має за мету підвищити рівень довіри до правоохоронної структурита ефективності роботи поліції, – підкреслив Арсен Аваков.

Читайте також: Нова патрульна служба з’явиться у Черкасах не раніше 2016 року

Прес-служба МВС України