В Україні виявили новий штам COVID-19 -“Кракен”

В Україні виявили новий штам COVID-19 -“Кракен”
в Новини

Перший випадок зараження новою сублінією варіанта SARS-CoV-2 «Omicron» XBB.1.5, або «Кракен» зафіксували в Україні. Випадок був зафіксований у Сумській області у людини, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу.

Про це повідомили в пресслужбі ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб».

За даними ВООЗ, XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші субваріанти. Однак порівняно з попередніми субваріантами XBB.1.5 найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку і людей з ослабленим імунітетом.

Технічна консультативна група ВООЗ з еволюції вірусу дійшла висновку, що цей субваріант може сприяти збільшенню рівнів захворюваності. Також він доволі швидко заміщує стандартний варіант «Omicron», який циркулював раніше.

З 22 жовтня 2022 р. по 11 січня 2023 р. у 38 країнах було зареєстровано 5 288 випадків, викликаних субваріантом «Omicron» XBB.1.5. Більшість із цих випадків реєструвались у США (82,2 %), Великобританії (8,1 %) і Данії (2,2 %).

Нагадуємо, що вакцинація є головним засобом вберегтися від важкого перебігу захворювання на коронавірус та потенційно нових штамів.

Читайте також: На Черкащину надійшла вакцина від COVID-19 для дітей