В Україні з’явиться електронне посвідчення ветерана

В Україні з’явиться електронне посвідчення ветерана
в Новини

Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає удосконалення Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження в Україні електронного посвідчення ветерана. Про це пише “Інтерфакс”.

Ухвалення відповідного законопроекту №5694 в другому читанні та в цілому підтримали 310 народних депутатів на пленарному засіданні у вівторок. Документ пропонує закріпити на законодавчому рівні можливість використати відображення в електронній формі інформації, що міститься в посвідченні, зокрема, ветерана війни та постраждалого учасника Революції Гідності, а також налагодити автоматизований інформаційний обмін між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та системами, реєстрами й банками цих держорганів або органів місцевого самоврядування.

Згідно з законом, електронне посвідчення ветерана, або е-посвідчення ветерана, міститиме унікальний електронний ідентифікатор (QR- код, штрих-код, цифровий код), який забезпечує перехід за посиланням на відповідний запис у Єдиному держреєстрі ветеранів війни. Е-посвідчення ветерана формується засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема, через його мобільний застосунок.

Закон передбачає, що порядок формування е-посвідчення ветерана та його перевірки органами держвлади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами визначатиме Кабінет Міністрів України.

Відповідні зміни внесено до закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.