В українській Вікіпедії стартує марафон Мовознай

в Новини

Із 16 серпня до 30-річчя незалежності України в українській Вікіпедії стартує марафон Мовознай.  Онлайн-марафон із поліпшення статей в українській Вікіпедії пройде з 16 по 24 серпня 2021 року. 

30-річчя незалежності України — це гарна нагода зробити свій мовознавчий внесок до Вікіпедії і долучитися до захисту української мови та розбудови українського інформаційного простору.

Марафон проводить громадська організація «Вікімедіа Україна» за підтримки офісу Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя.

У Вікіпедії вже налічується понад 1,1 млн статей українською мовою, але частина з них потребує вичитки, поліпшення чи навіть повністю переписування — і саме це ми закликаємо зробити.

«Українська мова зміцнюється та розвивається одночасно з ідентичністю нації. Кожен може долучатися як до її захисту, так і очищення від позалітературних елементів. Тижневий марафон #мовознай — це чудовий привід перевірити своє володіння українською, переглянувши свої улюблені статті у Вікіпедії. Якщо ви знайдете незначні огріхи чи грубі помилки, виправте їх і доповніть новими матеріалами. Дбаючи про чистоту української мови, ми забезпечуємо її майбутній розвиток. Зробімо так, щоб грамотної української у Вікіпедії було більше!», — сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Взяти участь у марафоні можуть усі охочі. Для цього слід зареєструватися у Вікіпедії, поліпшити існуючу статтю і зберегти своє редагування, додавши у поле «Короткий опис змін» гештеґ #мовознай. Усі виправлення мають відповідати правилам онлайн-енциклопедії.

«Українська Вікіпедія є найбільшою в історії енциклопедією українською мовою яка коли-небудь існувала. Якщо її роздрукувати у вигляді паперової енциклопедії, то отримаємо приблизно 480 томів. Вікіпедію творить спільнота волонтерів, долучитися до якої можуть ті, хто має бажання розвивати онлайн-енциклопедію. #мовознай є нагодою зробити свій внесок усім, хто вболіває за якісний контент українською мовою», — прокоментувала Наталія Тимків, адміністраторка української Вікіпедії.

Активні учасники отримають відзнаки та долучаться до покращення популярної онлайн-енциклопедії українською мовою.

Марафон проходить у межах проєкту «Тематичний тиждень». Організатори не впливають на вміст статей, поліпшених у межах проєкту, і не оцінюють його (за винятком дотримання базових правил Вікіпедії).

Детальну інформація про акцію можна знайти тут.

За інформацією Уповноваженого із захисту державної мови

Можливо Вас зацікавить

Новини
Частина Черкас сьогодні буде без світла
Новини
Економічний паспорт українця: президент подає до парламенту законопроект
Новини
Проїзд до столиці з Черкас подорожчав