Сесію, на якій мали розглянути заборону московської церкви, в Умані скасували

Сесію, на якій мали розглянути заборону московської церкви, в Умані скасували
в Новини

Сьогодні в Умані мала відбутися сесія міської ради, на якій планували розглянути питання про заборону в місті московської церкви. Проте її скасували.

Про це повідомили в пресслужбі Уманської міської ради.

Такі дії аргументовано тим, що на адресу Уманської міської ради почали надходити численні звернення від жителів, в яких вони висловлювали свою позицію «за» чи «проти» стосовно необхідності проведення сесії Уманської міської ради.

“Уманська громада є багатоконфесійною та миролюбною. Наші люди – це справжні патріоти України, які хочуть єдиного – Перемоги над російським агресором”, – йдеться у повідомленні.

Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій”, який має бути розглянутий на найближчому засіданні Ради. Враховуючи це, Уманська міська рада розгляне анонсоване питання одразу після прийняття відповідного рішення депутатами Верховної Ради України.

Читайте також: З початку війни з московського патріархату до ПЦУ перейшли 24 церковні громади Черкащини

Нагадаємо, 12 квітня, керівнику Черкаської єпархії УПЦ московського патріархату Феодосію призначили запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Феодосія підозрюють у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі та виправдовуванні, визнанні правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікації її учасників.

Першу підозру йому оголосили 20 лютого. Митрополит у публічних висловлюваннях серед священнослужителів і вірян та в офіційних коментарях поширював заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності та переконань.

Згодом СБУ оголосила другу підозру за поширення наративів московського патріарха та закликів до об’єднання церков.