В Умані під барабанний бій і спалахи смолоскипів ушанували героїв Коліївщини

в Різне

14 квітня 2015 року Уманська міська організація ВО “Свобода” спільно з “Молоддю Свободи” Черкащини організували традиційний смолоскипний “Марш Коліївщини” на честь героїв національно-визвольного повстання. У велелюдному заході, окрім господарів міста, взяли участь побратими-свободівці з Києва, Черкас, Тального, Маньківки та Златопілля (Кіровоградщина). Цьогоріч марш своєю присутністю вшанували воїни російсько-української війни.

Колона націоналістів і патріотичної громади із запаленими смолоскипами під барабанний бій пройшла від Хреста борцям за волю України до місця, де незабаром буде встановлено пам’ятник вождям Коліївщини Івану Гонті та Максиму Залізняку. На чолі колони йшов боєць батальйону Нацгвардії ім. Кульчицького з національним стягом та боєць “Карпатської Січі” із прапором Холодного Яру, який передала родина загиблого “кіборга”-свободівця, депутата Черкаської обласної ради Анатолія Чупилки. Марш пройшов під гаслами за національну та соціяльну справедливість, реалізацію ідей гайдамацького повстання 1768 року, Холодноярської республіки першої половини ХХ століття та Революції гідности 2013-2014 років. Учасники маршу, який очолювали добровольці-фронтовики, зокрема свободівські активісти Любомир Вихватнюк та поранений під Дебальцевим Михайло Тарарук, ідучи центральними вулицями Умані, скандували: “Де Сила – там Воля!”, “Мир хатам – війна палацам!”, “Україна без холопів! Україна без панів!”, “Геть олігархів – свободу народу!”, “Пам’ятай, чужинець – тут господар українець!”.

На мітингу біля місця, де має бути встановлено пам’ятник вождям Коліївщини, виступили представники місцевого відділення ГО “Майдан”, місцевого реєстрового козацтва та свободівці – голова Уманської “Свободи”, боєць батальйону “Січ” Любомир Вихватнюк, голова Златопільської (Кіровоградської) обласної організації ВО “Свобода” Ігор Степура, керівник КРК Черкаської обласної “Свободи” Сергій Яремчук, заступник Голови ВО “Свобода” з воєнних питань, доброволець “Карпатської Січі” Юрій Сиротюк.

“Поданий мною на розгляд Верховної Ради законопроєкт “Про відзначення 245-річниці Коліївщини” не був розглянутий. Тоді я запевняв владу: якщо не припиниться соціяльний та національний гніт, то вона відчує на собі нову Коліївщину. І влада частково цю Коліївщину відчула. І я певний, що вона її відчує на собі ще більше, бо після Революції гідности ми маємо контрреволюцію негідників та мародерів. На жаль, зараз країною правлять олігархи, здебільшого неукраїнського походження. Мусимо пам’ятати, що саме гайдамаки боролися за Україну без холопа і без пана, гайдамаки виходили за Україну українську. Якщо не схаменуться зовнішні й внутрішні вороги – Україна покаже Коліївщину, від якої вони здригнуться!”.

Лідер “Молоді Свободи”, член Політради ВО “Свобода”, боєць добровольчої чоти “Карпатська Січ” Юрій Ботнар зазначив: “Ми з вами живемо в епоху великих звершень і великої брехні. Брешуть ті, які кажуть, що ми нічого не досягаємо. Ще з 2011 року тут, в Умані, ми кликали Коліївщину – і ми самі стали новою Коліївщиною. Вона збурюється не за два дні і не відбувається за два тижні – вона триває роками. Наша Коліївщина – це дивитися за тим, аби було чисте місто, аби навколо нас були чемні люди, стежити за тим, аби не допускати неправди в собі. Наша Коліївщина – це повсякденна боротьба з собою. Ми будемо перемагати і будемо карати кожного, хто протистоїть народові. Ми перемогли “непереможний” авторитарний режим Януковича. Ми перемагаємо “непереможні” найкращі спецпідрозділи Путіна. Ми можемо перемогти будь-кого, коли згадаємо, якого ми роду, коли вогонь, який ми запалюємо, буде в серці кожного українця. Пишаюся тим, що кожного року марш відбувається і стає змістовнішим. Ми обіцяємо олігархам, лібералам, що користуються здобутками наших перемог, кров’ю наших героїв – на них чекає нова Коліївщина! Плекайте Коліївщину в собі й гартуйте зброю!”.

На завершення націоналіст закликав вшанувати хвилиною мовчання пам’ять побратима-десантника, депутата Черкаської облради від ВО “Свобода” Анатолія Чупилки та усіх загиблих за волю України.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО “Свобода”