В Умані представили виставку чоловіка, який вишиває Шевченка

В Умані представили виставку чоловіка, який вишиває Шевченка
в Новини

«Я вишиваю слова Кобзаря» – під такою назвою 23 серпня в Уманському художньому музеї розпочала роботу персональна виставка Івана Рябчука. В Експозиції представлені вишиті руками Івана Івановича вірші Шевченка, віршовані твори митця, який обрав собі таке незвичне для чоловіка захоплення, вишиті рушники його матері – Віри Павлівни Рябчук. Саме від матері він перейняв захоплення вишивкою. Про це повідомляє сайт “Зроблено в Умані”.

Як зізнався митець, вишиванням він займається лише останніх чотирнадцять років – після смерті матері, хоча творчістю пронизане усе його життя. А слова Шевченка вишиває не дарма, оскільки за час праці в Уманському педагогічному училищі багато разів виконував твори Кобзаря перекладені на музику, та саме завдяки вишиванню має нагоду осмислити тексти пророка української нації досконало.

ган-424x281

До речі, кожна вишита Шевченкова поезія оздоблена особливим орнаментом – геометричним чи рослинним візерунком.

Слід зазначити, що одну зі своїх вишитих робіт Іван Рябчук подарував Уманському художньому музею.

Сьогодні митець живе в Ірпені та працює над новими вишитими творами. Одне з останніх полотен він продемонстрував під час відкриття експозиції. Окрім того, сьогодні Іван Рябчук готується до низки міжнародних виставок.