В Умані стартує міжнародний марафон на ретро-автомобілях

*фото тематичне

*фото тематичне

в Новини

Українські автомобілісти Відродженого Київського Клубу до 30-річчя Незалежності України проїдуть 3000 км та відвідають 30 міст на ретро-автомобілях «Запорожець». Розпочинатимуть свій маршрут із Умані 12-13 червня на фестивалі Steak Weekend. Таким чином вони готуються до участі в Rallye MonteCarlo, яке відбудеться у січні 2022 році.

Українська команда вперше братиме участь в Rallye Monte-Carlo. Аби підготуватися до змагань та випробувати автомобілі ЗАЗ 965 і ЗАЗ 966,  Національна Автомобільна Ліга «Золоте Кермо України» організовує «Марафон Дружби та Миру — Україна в ралі Монте-Карло VI United Super Special Race». Його учасники на ретро-автомобілях відвідають 30 міст України, Румунії та Молдови.

– Розпочнемо наш шлях з Умані. Тут відбудеться перший старт марафону під час фестивалю Steak Weekend, який проходитиме 12-13 червня, — розповідає Командор команди Роман Щипков. —  Далі поїдемо до Києва, Запоріжжя, Харкова, Львова, Чернівців, Кишинева та інших міст. Так стали зірки, що саме в ці дні проводять дві знакові події — фестиваль «Steak Weekend» і старт нашого марафону. Дату старту ми вибрали не випадково! Саме в цей день рівно 126 років тому  відбулися перші у світі автомобільні перегони ралі «Париж-Бордо-Париж».

Патроном «спецділянки ралі Умань-Київ» виступає міський голова Умані Ірина Плетньова.

Довжина загального маршруту складає 3000 км. Окрім чоловічих команд в марафоні братиме участь жіночий екіпаж.

– Ми за рівність, тому погодили з організатором Rallye Monte-Carlo про участь жіночого екіпажу, отримали згоду та готуємо «Запорожець» для дівчат жовтого кольору. Склад команди, наразі таємниця. Ми впевнені, що жіночий екіпаж буде не тільки перлиною в нашій команді, а й серйозним конкурентом на гоночній трасі, — додає Роман Щипков.

Долучитися до марафону може кожен охочий. Для цього потрібно приїхати на ретро-автомобілі «Запорожець», «Волга», «Жигулі» чи інших, взяти участь у місцевому змаганні та отримати Кубок від мера Умані. Важливо, щоб автомобілям було понад 30 років.

Парад ретро-автомобілів вулицями Умані розпочнеться 12 червня о 13:00 з центральної площі Умані. На фестиваль STEAK WEEKEND екіпажі завітають  о 14:00.

Від’їзд з Умані до Києва – 13 червня о 18:00.