В управлінні статистики розповіли, на скільки зросли ціни в Черкаській області

В управлінні статистики розповіли, на скільки зросли ціни в Черкаській області
в Новини

Споживчі ціни по Черкаській області у квітні, порівняно з березнем, зросли на 2,8%. Про це повідомили в Головному управлінні статистики у Черкаській області.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищилися на 2,6%. Найбільше (на 27,1% та 21,5%) подорожчали рис та фрукти. На 9,7–1,3% зросли ціни на продукти переробки зернових, макаронні вироби, масло, безалкогольні напої, сало, овочі, кисломолочну продукцію, хліб, рибу та продукти з риби, цукор, сири, свинину.

Водночас на 35,4% подешевшали яйця, на 4,5–1,8% – птиця, соняшникова олія, яловичина.
Алкогольні напої та тютюнові вироби зросли в ціні на 4,8%, у т.ч. на алкогольні напої – на 6,3%, тютюнові вироби – на 3,3%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 2,0 відбулося в основному через підвищення тарифів на гарячу воду на 21,7% та плати за оренду житла – на 11,3%.

Ціни у сфері охорони здоров’я зросли на 1,5% у першу чергу за рахунок подорожчання фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання на 2,0%.

Підвищення цін на транспорт на 4,3% в основному спричинено подорожчанням проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 4,8%, палива та мастил – на 2,3%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 2,8%, що пов’язано з подорожчанням поштових послуг на 11,9% і телефонного обладнання – на 10,2%. Послуги ресторанів та готелів стали дорожчими на 4,4%.