В’ячеслав Левченко: Ми очікуємо значного конкурсу серед проектів громадського бюджету Черкас

в Новини

Заступник голови координаційної ради з громадського бюджету Черкаської міськради В’ячеслав Левченко – про старт  нового конкурсу проектів громадського бюджету.

— У Черкасах продовжується експеримент щодо участі громади у розподілі коштів міського бюджету. Це європейський досвід участі громади у розподілах коштів міського бюджету – адже хто, як не мешканці міста, мають краще знати, на що повинні іти бюджетні кошти? Відтак, громадські організації та  мешканці міста мають можливість подати свої проекти, мета яких – зробити наше місто більш комфортним та сучасним — на конкурс громадського бюджету і самі обирати, які із них буде реалізовано. Цю окрему програму міського бюджету «Громадський бюджет» було прийнято міською радою торік, вона не має на меті замінити собою існуючі інституції або дублювати функції виконавчої влади — це лише один з інструментів, які використовує сучасне суспільство для реалізації своїх потреб. Торік  у конкурсі перемогли 6 проектів (найбільші серед яких —  проект ремонту спортивної зали мені С.Амброса та реконструкція парку біля першої міської лікарні), які буде впроваджено цього року.

Ми очікуємо серйозну конкуренцію серед проектів на цей рік, оскільки люди переконалися у реальній можливості впливу громади міста на розподіл бюджетних коштів. Старт прийому проектів — 1 липня, він триватиме місяць. Головування за проекти, які буде профінансовано, триватиме із 1 по 14 листопада. Загалом, на їх реалізацію буде виділено 5 мільйонів гривень із бюджету розвитку Черкас.

За результатами електронного та паперового голосування, буде визначено   переможців у двох категоріях — проекти вартістю до 300 тисяч гривень (на них передбачено 25% від суми, або 1 мільйон 250 тисяч) та проекти вартістю від 300 тисяч до 1 мільйона гривень(75% від суми, або 3 мільйони 750 тисяч гривень).

Усі проекти, що надійдуть на конкурс — для ознайомлення із  ними жителів міста — буде розміщено у загальнодоступних місцях. Більш детальну інформацію про конкурс проектів громадського бюджету можна дізнатись з положення про громадський бюджет на сайті міської ради (http://www.rada.cherkasy.ua/ua/sections.php?s=34). Також,  детальнішу інформацію зацікавлені мешканці міста зможуть дізнатися під час зустрічей, які проводитимуть представники координаційної ради з громадського бюджету.

Перша зустріч відбудеться уже 10 червня о 18.00 за адресою: вул. Б.Вишневецького 36/1, 3 поверх, приміщення «Талент ХАБ».

Можливо Вас зацікавить

Новини
Які спортивні події відбудуться в Черкасах цього тижня
Новини
Вісім пожеж на відкритих територіях ліквідували за вихідні
Новини
«Серед пацієнтів реанімації – жодного вакцинованого»: черкащан закликають щепитися проти COVID