Вакцина від коронавірусу вже в Черкасах, щеплювати розпочинають вже сьогодні (ВІДЕО)

Вакцина від коронавірусу вже в Черкасах, щеплювати розпочинають вже сьогодні (ВІДЕО)
в Медицина, Новини

Вакцину від коронавірусу привезли у Черкаси сьогодні, 24 лютого. Про це повідомляє журналіст «ВиЧЕрпно» з місця події.

Як розповів голова Черкаської ОДА Олександр Скічко, сьогодні отримали 16 200 доз вакцини Oxford/AstraZeneca. Вона розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca. Її схвалено ВООЗ. Вакцину вже використовують у Великій Британії, Європейському Союзі та Індії.

“Вакцинація на Черкащині та в Україні в цілому стартувала. До І етапу ми готові на всі 100% – за цей час понад 7 тис. жителів нашої області отримають захист від ковіду”, – зазначив Скічко.

DSC_1867

Сьогодні першим вакцинували лікаря-реаеіматолога Євгена Горенка. Від завтра починається навчання медиків мобільних бригад, які робитимуть щеплення. Загалом працюватиме 114 пунктів щеплення і 15 мобільних бригад.

На першому етапі щеплюватимуть тих, хто найбільше потребує захисту й допомагає іншим:

  • медиків «ковідних» лікарень;
  • бригади швидкої допомоги;
  • співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19;
  • мешканців та персонал будинків для людей похилого віку;
  • військових на фронті. На цьому етапі вакцинація здійснюватиметься мобільними бригадами, які пройшли відповідні навчання.

Додамо, що вакцину зберігатимуть при температурі +2, +8 у спеціальних холодильниках.

Також головна санітарна лікарка Черкаської області Людмила Кравченко наголосила, що заразитися вакциною неможливо, оскільки вона не містить живих збудників.

Нагадаємо, за попередньою інформацією, із цільової групи першого етапу вакцинування — 7600 осіб надали згоду вже майже 6 тисяч осіб.

Довідково:

AstraZeneca/Oxford — це векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведської компанією AstraZeneca. Вакцина, яка виробляється на потужностях Serum Institute (Індія), має локальну (торговельну) назву Covishield. Вона схвалена ВООЗ для екстреного застосування, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія.

Детальніше дивіться у нашому прямому ефірі: