Василь Шкляр: Холодний Яр – символ боротьби за волю України

Василь Шкляр: Холодний Яр – символ боротьби за волю України
в Культура, Новини

Символом боротьби за волю назвав Холодний Яр відомий український письменник, лауреат Шевченківської премії 2011 року Василь Шкляр на прес-конференції в Черкаській облдержадміністрації, де пройшла презентація однойменного Фестивалю нескореної нації, що пройде 3-5 липня в с. Грушківка Кам’янського району.

 – Він дуже глибоко увійшов у свідомість найширших верств українських патріотів, – відзначив на зустрічі письменник. – І серце моє співало, коли я на Майдані під час Революції Гідності поруч із національним та “бандерівським” червоно-чорним прапором побачив холодноярський із гаслом “Воля України або смерть” та словами Тараса Шевченка “І повіяв вогонь з Холодного Яру”… І вогонь таки повіяв, бо Тарас таки пророк, – сказав Василь Шкляр.

Він відзначив, що холодноярський дух панує не тільки на Черкащині, а й по всій Україні.

 – Під час презентації моєї книги “Чорний ворон” мене не дивували багатотисячні зібрання у Львові, але мене дуже потішило, коли в Дніпропетровську, Одесі чи в Кривому Розі до мене підійшли молодесенькі хлопці і кажуть: “Пане Василю, покажіть, де вмерти за Україну”. Це був 2012 рік, ще тоді ніхто не знав, що буде війна. Але в мене уже тоді було передчуття війни від того, що на всі керівні посади в силові структури ставили чужинців…

Згодом я цих хлопців зустрів на Майдані, а потім їх уже навідував у полку “Азов” під Маріуполем. І вони так само зустріли мене з холодноярським прапором.

Також письменник анонсував вихід у світ книжки “Чорне сонце” про вже сучасну війну. А його відомий роман “Чорний ворон” днями був вперше перекладений португальською мовою в Бразилії.