Важкі хвороби і бідність: черкащани звертаються по допомогу до благодійного фонду “Деликат” (ФОТО)

Важкі хвороби і бідність: черкащани звертаються по допомогу до благодійного фонду “Деликат” (ФОТО)
в Благодійність, Новини, Суспільство

Уже майже три роки існує благодійний фонд “Деликат”, який допомагає важко хворим людям і пенсіонерам, які перебувають у скруті. Кожного місяця до нього звертаються люди, які опинилися у важких життєвих обставинах. У жовтні завдяки небайдужим черкащанам, які кидали гроші у скриньки, розташовані у мережі магазинів “Деликат” та  магазинах-партнерах, вдалося зібрати понад 56 тисяч гривень. Ці кошти передали двом пенсіонерам і двом людям, які мають онкологічні захворювання. 

– За весь час існування фонду ми надали допомогу близько 290 пенсіонерам і 40 людям, які мали тяжкі захворювання. У скриньках ми зібрали за три роки півтора мільйони гривень. На жаль, потреба у коштах є завжди, до нас щомісяця звертаються люди. Іноді черга сягає 150 чоловік. Тому ми постійно працюємо над тим, щоб акумулювати якомога більше коштів, які ми у повному обсязі передаємо людям, які до нас звертаються, – розповів керівник БФ “Деликат” Денис Буря.

У фонді постійно працюють над тим, щоб надавати виключно адресну допомогу.

– Ми ретельно перевіряємо тих, хто до нас звертається. Раніше було чимало випадків, коли натрапляли на шахраїв, які шукають легкої наживи. Нині вже нечасто до нас звертаються такі люди, адже розуміють, що на слово ми не повіримо, – відзначив Олег Хелетій, засновник мережі магазинів “Деликат”.

kivak_img-3548

Фонд заснований в першу чергу, щоб допомогти пенсіонерам, які виживають на мінімальну пенсію.

– Ось до нас звернулася цього разу пані Санжаровська, у якої мінімальна пенсія. Звичайно, відмовити їй ми не могли, оскільки розуміємо, що прожити на ці кошти просто неможливо. Також звернулися по допомогу подружжя пенсіонерів, чоловік (Едуард Губатий – ред.) наразі перебуває в онкодиспансері, він нещодавно переніс операцію, ще поки невідомо яка ситуація у нього із здоров’ям буде після неї. Цей чоловік все життя працював, сподівався достойно зустріти старість, однак опинився ось у такій ситуації, коли сам має проблеми зі здоров’ям і ще й хворого сина, який потребує заміни колінних суглобів. Коли він до нас прийшов, він цілком втратив віру у щось хороше. Їм відмовили у допомозі всі, до кого вони зверталися. Тож ми наразі допомагаємо цій родині всім, чим можемо, – розповіла керівниця проектів БФ “Деликат” Юлія Іщенко. 

kivak_img-3629

– Кожного дня на лікування чоловіка уходить по півтори тисячі гривень. Попереду на нього чекає ще операція, – додала дружина Едуарда Губатого Ганна. – Ми вже зверталися по допомогу в цей благодійний фонд на лікування сина, нині ж ось знову довелося. Дякую, що нам не відмовили.

Уже 4 місяці бачить тільки лікарняні стіни і маленька Вероніка, вона має рак печінки 4 стадії з метастазами на праву легеню. Наразі потрібні значні кошти, оскільки дівчинці потрібно пройти п’ятий курс хіміотерапії. Після нього, якщо дозволять аналізи, їй зроблять операцію. За словами батька 4-річної дівчинки, Володимира Петровського, наразі дитина перебуває у дуже важкому стані, відмовляє права легеня. Кошти потрібні терміново.

kivak_img-3431

З раком молочної залози бореться і 30-річна черкащанка Маргарита Тимошенко, їй відразу діагностували третю стадію, стан у дівчини важкий. Вона вже пройшла 7 хіміотерапій. Препарати дуже дорогі, а дівчина потребує ще 9 курсів хімії.

Щоб допомогти всім, хто звертається до благодійного фонду, постійно, окрім збору коштів в скриньках, організовуються різноманітні благодійні акції. Ось і наприкінці року планують зробити  вуличний фестиваль з метою зібрати кошти на потреби пенсіонерів і хворих.

– Нагадаю, що ми постійно підтримуємо і нашу молодь, особливо ту, яка займається спортом, веде здоровий спосіб життя, а отже є запорукою сильної нації, – наголосив Руслан Петрик, співвласник мережі магазинів «Деликат», директор Черкаської спілки продовольчих маркетів. – У цьому місяці ми приготували солодкі подарунки для 93 боксерів від 8 до 16 років, які брали участь у турнірі, приуроченому до Дня захисника України та на честь загиблих бійців в українсько-російській війни. Ми хотіли підтримати всіх учасників, адже для нас вони уже переможці!