Важкі метали, фенол та хлор: у Черкасах Дніпро забруднене шкідливими токсичними речовинами

в Новини

У 1 кварталі лабораторією гідрометеослужби в акваторії Кременчутського водосховища в районі м. Черкаси було відібрано 12 проб води. У кожній пробі визначено більше 30 показників, що характеризують якість води, повідомляє начальник Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.

Результати визначень показують, що феноли перевищують ГДК у 3-7 разів, концентрації важких металів (мідь, цинк, марганець) у 3-4 рази. Концентрації хрому шестивалентного — до 5 разів.

Варто наголосити, що на другому контрольному створі, який знаходиться 6 км нижче м. Черкаси, концентрації марганцю перевищували допустимі значення 16 разів. У порівнянні із фоновим створом, який знаходиться на 2 км вище м. Черкаси, середні за квартал концентрації марганцю у створі нижче міста збільшилась більше ніж у 3 рази.

Наукові дослідження показали, що шкідлива дія токсичних речовин, які потрапляють у водойми, посилюється за рахунок так званого акумулятивного ефекту (прогресуюче збільшення шкідливих сполук у кожній наступній ланці трофічного ланцюга). Так, у фітопланктоні концентрація шкідливої сполуки часто виявляється в десятки разів вищою, ніж у воді, у зоопланктоні (личинки, дрібні рачки тощо) — у десятки разів вища, ніж у фітопланктоні, в рибі, яка харчується зоопланктоном, — ще в десятки разів вищою. А в організмі хижих риб (таких як щука чи судак) концентрація отрути збільшується ще в 10 разів і, отже, буде у 10000 разів вищою ніж у воді.

Можливо Вас зацікавить

Новини
Діти з інвалідністю отримуватимуть безкоштовну стоматологічну допомогу під наркозом
Новини
ДТП в Умані: двоє підлітків опинились в лікарні
Новини
Хлопчика, який зник із будинку сімейного типу, знайшли

Добавить комментарий