Великдень у стані карантину: як у цьому році черкащани відзначатимуть одне з головних релігійних свят

Великдень у стані карантину: як у цьому році черкащани відзначатимуть одне з головних релігійних свят
в Новини, Суспільство

Фото з Главкому

Православна Церква України пішла в ногу з часом і в умовах карантину провела богослужіння на Вербну неділю онлайн. Віряни могли на сторінці Свято-Троїцького кафедрального собору подивитися як справляють службу, а освячені вербові гілочки зможуть забрати з храму згодом. 

Не йти до храму закликають й обласні владці. Попереду – Великодні свята, і скупчення людей в церкві і біля неї може неабияк посприяти поширенню коронавірусної інфекції.

91865069_215015786611053_916528020758462464_n

Фото зі сторінки Романа Боднара у “Фейсбуці”

Зустріч голови ОДА із Митрополитом Черкаським та Канівським Софронієм і Митрополитом Черкаським та Чигиринським Іоаном

За словами заступниці міського голови Черкас Людмили Бордунос, велика проблема може виникнути саме на Великдень, оскільки частина церков розуміє, що не може бути масового скупчення людей і готові провести службу за закритими дверима, дехто ж не надто наполегливий у прагненні вберегти прихожан від недуги.

– Наскільки я знаю, останнє, що заявив Софроній (Митрополит Черкаський та Канівський Софроній, Московський патріархат – ред.), що він служитиме службу на вулиці, щоб люди могли прийти. Тут також залежатиме від того, як поліція відреагує. Оскільки, згідно постанови Кабміну, заборонені масові зібрання, зокрема і релігійні. Поліція має право цілком заборонити людям збиратися біля церкви, – запевнила пані Людмила.

Правоохоронці теж радять ці релігійні свята провести дома.

– Ми закликаємо не ризикувати своїм здоров’ям і здоров’ям своїх близьких, – відзначив речник Національної поліції України у Черкаській області Дмитро Грищенко.

За даними Національної поліції України, Черкаська область не входить до переліку тих, де були зафіксовані порушення правил карантину щодо людей під час проведення релігійних обрядів 12 квітня. Як і на Вербну неділю, надалі так само біля кожного храму чергуватимуть поліцейські.

– Ми не забороняємо входити до церков, храмів. Поліція в першу чергу попереджатиме, адже справа не в тому, щоб когось покарати, а в тому, що це дійсно небезпечно. Людина може заразитися сама і заразити своїх близьких.  Однак, відповідно до рішення Кабміну, до храму буде доступ, проте обмеженої кількості людей – не більше двох, не враховуючи священнослужителів, у великих храмах, і по одній – у маленьких. А коли вже йтиме служба – не більше десяти осіб. І, звичайно, на людині повинна бути маска, рукавчики.

Представники Православної Церкви України і в регіонах керуватимуться рішенням Священного синоду від 9 квітня, відзначили у Свято-Троїцькому храмі.

– Богослужіння будуть проходити у звичному режимі, але присутніми у храмі зможе буди дозволена рекомендаціями МОЗ кількість людей, – коментує нашому виданню протоієрей Андрій Шпунт зі Свято-Троїцького храму. – На “Фейсбук”-строінці нашого храму вже від тепер ведемо онлайн-трансляцію Богослужінь. Онлайн-трансляція буде і на Пасху. Наші священники будуть освячувати паски на пекарнях, а в сам Пасхальний день щогодини в онлайн-режимі священники зачитуватимуть молитви на освячення і кожен, послухавши молитву, зможе вдома самостійно осінити хресним знаменням і окропити святою водою свій пасхальний кошик. Тому закликаємо вірян навіть на Пасху залишатися у своїх домівках, аби перемогти пандемію коронавірусу.

svjato-trojckij sobor

Натомість митрополит Черкаський і Канівський Софроній зауважив, що богослужіння на Великдень відбуватиметься на вулиці, а у Свято-Михайлівському кафедральному соборі вони дотримуватимуться вимоги – не більше 10 осіб. На запитання ж, яким чином вдасться створити безпечні умови біля храму, щоб люди не наражалися на небезпеку, Софроній відповів:

“На вулиці ми ж не можемо нічого зробити. Наші батюшки розповідають людям, що і як треба робити. Звичайно, попереджаємо людей. Без масок у храм не пускаємо. А на вулиці – то не наша справа, то справа поліції. Наша справа доводити до людей. Але ж всі люди і так знають, всі поінформовані”.

00113268_n2

У цьому році поминальні дні припадають на 28 квітня, проте міська влада не бачить жодної можливості їх проведення у стані карантину.

– Ми не бачимо можливості наразі відбути поминальні дні у звичному режимі. Ми будемо звертатися до правоохоронних органів і просто присікатимемо доступ людей до кладовищ. Потрібно зараз посидіти дома, а провідати померлих родичів можна уже буде після закінчення карантину, – відзначила Людмила Бордунос.

Що ж стосується підготовки до поминальних днів, то, за словами чиновниці, всі роботи проведені – навіть відремонтовані вбиральні, на які було багато нарікань, територія кладовищ прибрана, сміття постійно вивозиться.

Згідно ж рішення Священного синоду Православної Церкви України, поминальні дні у цьому році перенесено на 6 червня.

“Відвідання священнослужителями і мирянами кладовищ у поминальні дні після Великодня та звершення на них заупокійних молитов перенести на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня 2020 р.)”, – йдеться у рішенні синоду.

Наше видання також вирішило трохи промоніторити настрої черкащан і запустило на сайті голосування: Чи плануєте йти на Великодні свята до церкви? На час написання матеріалу більшість наших читачів (80% із 197 осіб, що проголосували) відповіли, що до церкви не будуть йти, здоров’я дорожче.

92927536_561056854535606_2008288057198903296_n

Реклама