“Велику реставрацію” в регіонах обіцяють почати “без розкачки”

“Велику реставрацію” в регіонах обіцяють почати “без розкачки”
в Новини

Масова реконструкція і ремонт об’єктів культури під назвою «Велика реставрація» ще активніше стартує в наступному році, а до того стоїть завдання підготувати всю необхідну проєктну документацію. Про це розповів координатор «Великого будівництва», заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

Серед об’єктів, які відібрані в межах “Великої реставрації”, з Черкащини потрапив лише Будинок музею Тараса Шевченка в місті Каневі.

Загалом же програма передбачає відновлення 150 об’єктів за 3 роки. Серед них – замки, музеї, театри, садиби й багато іншого. На програму вже цього року передбачено близько 2 млрд гривень.

«Є кілька категорій об’єктів: ті, що стоять на балансі Міністерства культури, ті, що на балансах обладміністрацій і міст. Ці об’єкти теж можна реставрувати за гроші з держбюджету у співфінансуванні з місцевою владою. У цьому році вже почалася реставрація багатьох з них», – розповів Тимошенко.

За його словами, у більшості випадків проєктно-кошторисна документація просто відсутня. Тому цей рік активно займатимуться її розробкою.

“Щойно почнеться сезон 2022 року, реставрація стартує без розкачки. Але реставрація – це не будівництво, а довгий і тонкий процес, який може розтягнутися на два-три роки», – пояснює Тимошенко.

Паралельно з відновленням культурних пам’яток у регіонах активно будуватимуть злітно-посадкові смуги аеропортів, розвиватимуть приміське сполучення у Києві та інших великих містах. Також Міністерство інфраструктури розробляє програму реконструкції вокзалів і річкових портів.